• 24 maja 2024 09:06

Konferencja Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

kwi 25, 2024 #Senior, #seniorzy

Doroczna Konferencja Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, tym razem odbędzie się w Warszawie w dniach 7-8 czerwca 2024 r.

Ostatni rok to prawdziwy wysyp kolejnych nowości w niewydolności serca, które zostaną przedstawione przez ekspertów z wiodących ośrodków nie tylko kardiologicznych, ale również innych specjalności.

Atrakcyjny program naukowy obejmie szerokie spektrum zagadnień dotyczących profilaktyki niewydolności serca, diagnostyki, farmakoterapii, leczenia inwazyjnego przezskórnego/chirurgicznego, elektroterapii, problematyki ostrej i zaawansowanej niewydolności serca, wad zastawkowych, w tym mechanicznego wspomagania krążenia i transplantacji serca. Wraz z lekarzami innych specjalności będzie toczyć się dyskusja o zaburzeniach psychicznych, problemach związanych z rehabilitacją oraz diagnostyką genetyczną.

Tegoroczna Konferencja odbędzie się w sercu warszawskiej dzielnicy Wola w hotelu Hilton Warsaw City. To wyjątkowe miejsce. W XVI wieku jako wieś Wielka Wola była miejscem elekcji królów Polski. W XIX wieku po zbudowaniu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, Wola zamieniła się w przemysłowe przedmieście Warszawy, a w 1916 roku włączono ją do Warszawy. W okresie międzywojennym tu lokalizowały się setki zakładów zatrudniających dziesiątki tysięcy robotników. W czasie II wojny światowej część obszaru dzielnicy znalazła się na terenie żydowskiego getta. Obecnie dzielnica zmienia się w centrum biznesowe z największym skupiskiem drapaczy chmur w mieście. Po całodniowych obradach i naukowych spotkaniach będą mieli Państwo możliwość odwiedzenia fabryki sreber Norblina czy Browarów Warszawskich. 

Program konferencji oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie internetowej: https://konferencja.niewydolnosc-serca.pl/

Skip to content