• 22 czerwca 2024 17:06

Kongres Zdrowia Seniorów – podsumowanie

1 Lutego w Warszawie z udziałem Pani Marzeny Okła-Drewnowicz, Minister Polityki Senioralnej w Centralnym Domu Technologii CDT w Warszawie odbył się I Kongres Zdrowia Seniorów. Głos Seniora reprezentował Prezes Łukasz Salwarowski.

I Kongres Zdrowia Seniorów zorganizowany został przez Iwonę Schymalle – Prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo pod patronatem medialnym m.in Głos Seniora. W debacie ekspertów i decydentów wystąpili:
Marzena Okła-Drewnowicz, Minister Polityki Senioralnej, Aldona Machnowska-Góra Wiceprezydent Warszawy, Małgorzata Pacholec, Polski Związek Niewidomych, Beata Małecka-Libera Senator RP oraz dr Paweł Grzesiowski.

W swojej wypowiedzi Pani Minister mówiła o planach rozwoju polityki senioralnej. Podkreślała konieczność wsparcia seniora w jego miejscu zamieszkania i aktywizacji, która nie może kończyć się na programach rządowych Aktywni + i Senior +. Na pewno warto tworzyć również nowe projekty i nowe programy w tym zakresie. Obok obecnie tworzonej Rady Polityki Senioralnej Pani Minister planuje powołanie także Rady Przedstawicieli Pracodawców w celu rozwoju aktywizacji zawodowej osób w wieku 60+. Szczegóły planów Pani Minister poznamy w wywiadzie na łamach kolejnego Głos Seniora nr 71.

Gratulujemy organizacji i dziękujemy za tak liczny udział naszym warszawskim ambasadorom i przyjaciołom na czele z: Wojciechem Kałkusińskim, Jagodą Bogusiewicz, Prof Ewą Kozdroń, Katarzyną Kucia-Garncarczyk prezes Fundacja “Z sercem do Pacjenta”, Andrzejem Lejczakiem prezesem KIDO – Krajowa Izba Domów Opieki, Fundacją Senior Care, Michałem Bialewiczem.

Pozdrawiamy również Iwoęa Kałaska, Małgorzatę Smolińską, Czesława Ochenduszka, Wirginię Wika Szmyt oraz Warszawską Radę Seniorów i Białołęcką Radę Seniorów BRS.
Współpracujmy nie konkurujmy bo Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!
Już 14 marca zapraszamy na Kongres Zdrowia Kobiet! Do zobaczenia.