• 19 maja 2024 10:42

W życiu każdego człowieka są momenty ważne i przełomowe. Warto wiedzieć, jak je świętować, jaki prezent kupić na daną okazję i o czym w szczególności pamiętać. Sprawdź nasze podpowiedzi na szczególne wydarzenia w życiu seniora.

Dziadkowie po raz pierwszy

Zazwyczaj w życiu seniorów przychodzi taki czas, kiedy zostają dziadkami. To wzruszająca chwila, kiedy mogą poznać swojego wnuka lub wnuczkę. To także przełomowy moment, kiedy mogą się nazywać dziadkami. Ten czas również jest wart celebrowania. Najczęściej rodzice wręczają świeżo upieczonym dziadkom zdjęcie lub okolicznościową kartkę z tej okazji. Równie dobrym pomysłem jest stworzenie albumu ze zdjęciami z okresu ciąży, narodzin malucha i pierwszych dni życia. To prezent, do którego będą wracać z przyjemnością i równocześnie będzie świetną pamiątką. 

Emerytura, słodka emerytura

Ważnym przystankiem w życiu człowieka jest zakończenie pracy zawodowej. Moment przejścia na emeryturę jest szczególną okazją do świętowania. Może się ona odbywać dwojako, zarówno w pracy, jak i pośród rodziny. Warto pożegnać uroczyście emeryta w danej firmie, zwłaszcza jeżeli pracował tam przez dłuższy czas. Na tę okazję świetnie sprawdzają się prezenty składkowe, gdzie każdy w symboliczny sposób może się dołożyć do podarunku.

W takich sytuacjach dobrą opcją będą uniwersalne prezenty, na przykład kosze i boxy wypełnione smakołykami, lokalnymi wyrobami lub słodkościami. Do takiego zestawu będzie pasować kartka przejście na emeryturę, z odręcznie wypisanymi życzeniami i podziękowaniami.

Z kolei rodzinne obchody przejścia na emeryturę to dobry moment na celebrację przy wspólnym stole. Można przygotować prosty poczęstunek, wykwintny obiad albo zorganizować wypad do restauracji. Rodzinne spędzanie czasu to dobra okazja, by pogratulować, miło spędzić czas czy porozmawiać o planach emeryta po zakończeniu pracy.

Sto lat niejeden raz

Okrągłe urodziny to świetny moment na urządzenie hucznej imprezy. Świętowanie wśród grona rodziny i przyjaciół to ważne, zwłaszcza wśród osób starszych, którzy mogą zmagać się z samotnością. Warto wtedy docenić seniora i pokazać mu, że jest dla nas ważny.

Na tę okazję dobrym prezentem będzie okazały, ozdobiony tort, który można zamówić w lokalnej manufakturze. Obecnie to modny pomysł na podarunek. Szczególną popularnością cieszą się torty z tematycznymi ozdobnikami i niebanalnym wykończeniem.

Okrągłe rocznice ślubu dla wytrwałych

Ważnym momentem w życiu seniora są także rocznice ślubu, zwłaszcza te imponujące, czyli złote i diamentowe gody. To momenty, które mają szczególne znaczenia dla samych małżonków, ale również dla ich rodzin. Małżeństwa z długim stażem są często wyróżniane w lokalnej wspólnocie. Niejednokrotnie są to specjalne uroczystości, na których włodarz miasta lub gminy wręcza medale, dyplomy lub prezenty z tej okazji, a długoletnie małżeństwo jest stawiane za wzór.

Z tej okazji warto zorganizować sesję zdjęciową w prezencie dla jubilatów, a następnie wywołać zdjęcia w większym formacie. Będzie to świetna pamiątka dla seniorów, ale także dla przyszłych pokoleń w rodzinie.

Przełomowe momenty w życiu seniora to wiele różnych okazji, które warto świętować w rodzinny sposób. Drobne upominki pamięć z pewnością ucieszą obdarowywaną osobę, jednak najważniejszy jest gest i dowód naszej pamięci o drugiej osobie.

Artykuł sponsorowany

Skip to content