• 19 czerwca 2024 16:11

ZAPRASZAMY NA WIGILIĘ DLA SAMOTNYCH W WIELU MIASTACH

Już 24 grudnia w wielu miastach Polski odbędzie się Wigilia dla Samotnych 2023. To wydarzenie organizowane przez Fundację Wolne Miejsce w partnerstwie z Głosem Seniora. W tym roku Wigilie odbędą się w Katowicach, Warszawie, Olsztynie, Kołobrzegu i Pszczynie.

Fundacja Wolne Miejsce po raz kolejny organizuje największą w Polsce Wigilię dla Samotnych. Największą – bo odbędzie się w wielu miastach. 24 grudnia, w wigilijny wieczór osoby samotne będą mogły poczuć świąteczne ciepło – podzielić się opłatkiem, zjeść wigilijną kolację przy wspólnym stole, czy pośpiewać razem kolędy. Co ważne największy w Polsce tradycyjny wigilijny barszcz zostanie zrobiony na zakwasie z buraków Głosu Seniora

Wolontariusze od wielu dni przygotowują każdy detal Wigilii dla Samotnych – przygotowują posiłki, zastawiają wigilijne stoły, przygotowują także upominki dla wszystkich przybyłych osób. Najważniejsze jest jednak ciepło i życzliwość, którymi zostaną obdarowane wszystkie osoby, które pojawią się na tym świątecznym spotkaniu.

W tym roku Wigilia dla Samotnych odbędzie się w następujących miastach:

  • Katowice i cała Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach,  plac Sławika i Antalla 1, godz. 16:00
  • Warszawa – Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14,  godz. 16:00
  • Kołobrzeg – Hala Millenium, ul. Łopuskiego 38, o godz. 15:00
  • Olsztyn – Kuźnia Społeczna Banku Żywności, ul. Kotańskiego 1,  godz. 14:00
  • Pszczyna – Hala Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, ul. Basztowa 4 (za Urzędem Miejskim), godz. 15:00

W wielu innych miastach Polski w ramach Wigilii dla Samotnych wolontariusze będą roznosić potrzebującym posiłki kolacji wigilijnej – w Radomsku, Ostrowie Wielkopolskim, Radomiu i Lublinie.

Więcej informacji znajdziecie na www.wolnemiejsce.pl oraz na mediach społecznościowych Fundacji Wolne Miejsce.