• 14 lipca 2024 07:25

Iron Run 2024 w nowym kształcie – 145 km w 3 dni!

Ale to będzie Iron Run! 15. Festiwal Biegowy zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco niż w latach poprzednich. Spełnione zostaną Wasze oczekiwania – to sami biegacze zdecydowali o nowej formule IRON RUN – największego wyzwania całego wydarzenia. Łącznie pokonają przez trzy dni ponad 145 km!

14. Festiwal Biegowy, który odbywał się we wrześniu w Piwnicznej-Zdrój przyciągnął prawdziwe tłumy. Miasteczko Biegowe zlokalizowane na Nakle tętniło życiem. Pojawiło się w nim aż 12 tysięcy osób. Wszyscy chcieli tutaj być! Na festiwal przyjeżdżają zarówno amatorzy, jak i doświadczeni zawodnicy. Każdy ma jednak swoje ulubione dystanse. Do wyboru jest ich bardzo dużo. Nigdy nie brakuje chętnych do wzięcia udziału w Iron Runie. To największe wyzwanie całej imprezy, podczas którego biegacze przez trzy dni pokonają ponad 145 kilometrów.

Kolejna edycja Festiwalu Biegowego (6-8 września 2024 roku) będzie jubileuszowa, nie mogło zabraknąć zatem niespodzianek. Jedną z nich jest nowa formuła Iron Runa. To sami zawodnicy, przede wszystkim ci, którzy w przeszłości rywalizowali już w tej konkurencji, zdecydowali jak będzie teraz wyglądała. W ankiecie przedstawione zostały do wyboru dwie opcje. Krótsza zakładała dystans około 110,7 km, a dłuższa – 145,6 km. Ostatecznie wygrała ta druga (65,7 proc do 34,4 proc. oddanych głosów). Jak więc będzie teraz wyglądało wyzwanie dla IRONÓW? W piątek pobiegną na milę (1,6 km), 15 km oraz 7 km. W sobotę z kolei czekać ich będzie bieg na 100 km, a w niedzielę przemierzą 21 km oraz 1 km. Łączny dystans, który pokonają głównie górskimi trasami, robi ogromne wrażenie!

Jeśli zatem czujecie się na siłach i marzycie o zrobieniu czegoś wielkiego, nie ma na co czekać. Zarejestrujcie się na IRON RUN już dziś. W Piwnicznej i okolicy nie brakuje miejsc noclegowych; tym bardziej, że letnia stolica biegania ma doskonałe połączenie kolejowe z Krynicą-Zdrój i Muszyną. Przypominamy, że tylko do końca roku obowiązują najniższe ceny z I progu. Ty też możesz zostać

IRONEM! (fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy)