• 19 czerwca 2024 14:41

Suplementy diety oferują obecnie wiele możliwości zadbania o konkretne potrzeby naszego ciała. Przyjmowanie suplementów diety powinno zawsze przebiegać z głową. Jest to szczególnie ważne w przypadku seniorów. Nie zapominajmy też, że nawet wysokiej jakości suplementy diety są jedynie uzupełnieniem racjonalnego odżywiania. Co więc zastosować, by cieszyć się mocnym sercem, zdrowym układem krążenia i silnymi stawami?

Kiedy warto stosować suplementy diety?

Każdy z nas w pewnym wieku godzi się z różnymi dolegliwościami swojego organizmu. Nie ze wszystkiego jednak warto rezygnować. Dla przykładu – większość kobiet w okresie pomenopauzalnym zmaga się z niedoborem wapnia i fosforu w kościach. Dwie kobiety w tym samym czasie i z takim samym problemem decydują się na zmianę podejścia we własnym żywieniu. Jedna i druga włącza do swojej diety więcej mleka, nabiału i zielonych warzyw, z tym, że tylko jedna stosuje przy tym suplement diety łączący witaminę D3 z witaminą K. To ona stanowi główny faktor wiążący niezbędne składniki mineralne z kośćmi, więc tylko druga pani ma szansę na powrót do pełni sprawności.

Jak wspomóc funkcjonowanie organizmu przy chorobie serca?

Serce seniora narażone jest na szereg zagrożeń i przychodzących z wiekiem schorzeń. Według statystyk, to właśnie choroby układu krążenia stanowią najczęstszy powód hospitalizacji w starszym wieku. Serce i układ naczyniowy potrzebuje nie tylko wartościowych składników odżywczych z nieprzetworzonego pokarmu, ale też właściwych suplementów diety. Najważniejsze są witaminy z grupy B. Przede wszystkim wspierają one produkcję erytrocytów, zwiększając wydolność całego układu krążenia. Witamina B1 wspomaga prawidłową pracę serca, B6 wspiera układ przewodzenia, a B9 odpowiada za kondycję naczyń krwionośnych. Kwasy tłuszczowe NNKT stanowią z kolei główne paliwo dla mięśnia sercowego.

Naturalne suplementy diety na stawy

Zdrowe stawy umożliwiają seniorom podjęcie aktywności fizycznej, wizyty u znajomych i pomoc przy wnukach. Niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania są kolagen, kwas hialuronowy, glukozamina, a nawet witamina C. Najlepsze suplementy na stawy zawierają również siarczan chondroityny oraz siarkę organiczną MSM, dzięki którym tkanka łączna utrzymana jest w doskonałej kondycji. Wraz z bogactwem składników mineralnych kompleksy witamin na stawy zwiększają ich ruchomość, wzmacniają ścięgna i więzadła i uelastyczniają tkankę łączną. Wraz z suplementami diety na zdrowe stawy należy też uatrakcyjnić swoją dietę o kwasy omega 3, zawarte w rybach i olejach, oraz o świeże warzywa i owoce.