• 18 lipca 2024 23:02

IX SYMPOZJUM I TARGI ZIELARSKIE W KRAKOWIE „ZAPOMNIJ O ZAPOMINANIU”

IX Sympozjum i Targi Zielarskie odbyły się w Hotelu Premier w Krakowie pod hasłem „Zapomnij o zapominaniu”. Celem tej edycji, było pogłębienie wiedzy w odkrywaniu siły dobrodziejstw Natury w rozwijaniu profilaktyki w chorobach neurodegeneracyjnych a głównym organizatorem tego wydarzenia była Polska Izba Zielarsko – Medyczna, M. Małopolska oraz Stowarzyszenie MANKO Głos Seniora.

Znakomici prelegenci promowali profilaktykę „Zdrowia bez leków”, a w korelacji z tematyką sympozjum,strefa targowa oferowała naturalne produkty. Znaleźć można było liczne suplementy, zioła, oleje, miody oraz inne pszczele produkty. Możliwa była degustacja oraz wykonanie różnych badań.Tematyka zielarstwa jest na tyle już znana że nie potrzebuje nadmiernej promocji, bo ludzie sami pragną zadbać o swoje zdrowie, a uzupełnieniem tego stały sięodbywające równolegle wykładyoraz kuluarowe rozmowy ze specjalistami z dziedziny –  naturalnie być zdrowym.

Od wielu lat,  podobne wydarzenia, tak jak i to,  obfitowało w liczne porady dając ludziom wiele szans na zmianę swojego stylu życia w połączeniu z informacjąo kontynuowaniu lub o rozpoczęciu praktyki, by w końcu każdy zainteresowany mógł używać licznych sposobów w drodze do zdrowia. W dobie informacji, ignorancja  własnego zdrowia nie może być bagatelizowana, stąd na sympozjum prelegentami byli znawcy tematyki zielarstwa, fitoterapii, a wśród nich byliznakomicilekarzeinaturoterapeuci.

Tym razem MÓZG JAKO GŁÓWNE CENTRUM DOWODZENIA, był  bohaterem tego wydania sympozjum ,  gdyż rozumiemy, że to centrala zawiadująca naszym istnieniem. Jest jak perfekcyjna maszyna do twórczego myślenia, tworzenia zdrowia, by wreszcie odkrywać możliwości życia spójnego z przyrodą, po to, by nasze życie było najlepsze….

Zainteresowanie wykładami ogromne bo w sumie wpłynęła na to świadomość, że powinniśmy podążać w kierunku  głębokiej profilaktyki, osobistej wiedzy,wiedząc, że mózg jest językiempotrzeb naszych ciał. Inaczej mówiąc to system operacyjny, w których zapisane są wszystkie programy, doprowadzające ludzi do zrozumienia, bywracać do zdrowia w synchronizacji prawej i lewej półkuli mózgu.

Sympozjum na pewno pomogłowielu osobom odkryć w swoim życiu moc naturalnej wewnętrznej harmonii, by dalej  iść  drogą profilaktykidającym ludziom wielkie szanse na możliwość bycia zdrowym , a przede wszystkim zmienić własne spojrzenie na zdrowie. Rozpalając moc mózgu, który musi myśleć z większą świadomością, porządkując i podbudowując  własną odporność…generalnie rozumiemy , bo jesteśmy żyjącym organizmem generującym obfitość w uzdrowieniu siebie…zmieniająci akceptując swoje spojrzenie na życie w zdrowiu.

autor artykułu: Grazyna Tworek – ambasadorka Głosu Seniora, Liderka  UTW Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie