• 17 lipca 2024 23:54

W obliczu rosnącej świadomości na temat zdrowia serca, usługi takie jak Holter Help zyskują na znaczeniu, oferując badania Holtera EKG z dostawą do domu. Ta nowoczesna metoda umożliwia monitorowanie pracy serca bez konieczności opuszczania domowego zacisza, co jest szczególnie istotne dla osób starszych. Dostęp do takiej usługi stanowi nie tylko wygodę, ale także zapewnia bezpieczeństwo, zwłaszcza w czasach, gdy ograniczenie kontaktów społecznych jest zalecane​​.

Badanie Holtera EKG z HolterHELP jest szczególnie ważne w przypadku występowania objawów mogących wskazywać na problemy z sercem. Należą do nich bóle w klatce piersiowej, arytmie, kołatania serca, zaburzenia przewodnictwa, zwolnienia akcji serca, przyczyny omdleń i stanów przedomdleniowych. Jest to również niezbędne narzędzie do monitorowania pracy stymulatorów serca oraz innych urządzeń elektrycznych wspomagających pracę serca​​.

Holter EKG rejestruje aktywność serca nieprzerwanie przez co najmniej 24 godziny, włączając w to okres snu. Jest to kluczowe, gdyż niektóre zaburzenia rytmu serca mogą występować wyłącznie lub nasilać się podczas snu. Standardowe badanie EKG trwające kilkadziesiąt sekund często nie jest w stanie uchwycić tych problemów. Dzięki badaniu Holtera możliwe jest uzyskanie kompleksowego obrazu pracy serca, co znacząco przyczynia się do dokładniejszej diagnozy​​.

Wykonanie badania Holtera w domowym zaciszu nie ustępuje wiarygodnością badaniom przeprowadzanym w placówkach medycznych. W Holter Help analizę wyników przeprowadzają doświadczeni specjaliści kardiolodzy, a wykorzystywane aparaty holterowskie są nowoczesne i certyfikowane. Proces ten zapewnia pacjentom wygodę, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Dodatkowo, dzięki wsparciu Dyżurnego Konsultanta, nawet osoby starsze czy mniej technologicznie zaawansowane mogą łatwo uruchomić badanie w domu​​.

Holter Help gwarantuje szybką i efektywną obsługę. Wyniki badania są dostępne w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych, z możliwością zamówienia opisu pilnego do 24 godzin. Wszystkie urządzenia używane w badaniach są regularnie serwisowane i posiadają aktualne certyfikaty, co zapewnia nie tylko precyzję, ale i bezpieczeństwo użytkowania​​​​.

Rozszerzenie Diagnostyki Serca: Medyk Online

Po przeprowadzeniu badania Holtera za pośrednictwem Holter Help, pacjenci mają możliwość skorzystania z dodatkowej usługi telemedycznej, oferowanej przez Medyk Online. Ta synergia usług pozwala nie tylko na zdalne przeprowadzenie badania serca, ale również na otrzymanie szybkiej teleporady medycznej. Specjaliści z Medyk Online zapewniają dostęp do konsultacji online, które mogą być realizowane w ciągu 15 minut. Dodatkowo, pacjenci mogą otrzymać e-recepty i kontynuować leczenie bez konieczności wychodzenia z domu​​​​.

Usługa Medyk Online jest szczególnie korzystna dla osób, które po badaniu holterowskim potrzebują konsultacji kardiologicznej lub innej specjalizacji. Dzięki teleporadom oferowanym przez Medyk Online, pacjenci mogą szybko uzyskać profesjonalną opinię lekarską, e-receptę oraz e-skierowanie, co jest nieocenione w przypadku potrzeby szybkiej interwencji medycznej. Całość procesu, od badania Holtera po teleporadę, jest realizowana z maksymalną wygodą i bezpieczeństwem dla pacjenta​​​​​​.