• 17 kwietnia 2024 05:54

Co warto wiedzieć o plastyce powiek – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Plastyka powiek górnych — Blefaroplastyka Gdańsk

Plastyka powiek to współcześnie jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nic dziwnego, bo taka ingerencja przywraca naszej twarzy naturalny i zdrowy wygląd, ale również poprawia jakość codziennego funkcjonowania, usuwając problemy z zawężonym polem widzenia. Pomimo rosnącego zainteresowania, zabieg nadal budzi wiele wątpliwości. Aby je rozwiać, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Na czym polega zabieg blefaroplastyki?

Plastyka powiek to zabieg, mający na celu znaczącą poprawę ich wyglądu. Jest to możliwe poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry, zlokalizowanych w tym właśnie obszarze twarzy. Jak dowiesz się ze strony jednego z najlepszych gabinetów medycyny estetycznej http://plastykapowiekgdansk.pl/blefaroplastyka umożliwia odzyskanie gładkiej powierzchni powiek, ale również poprawia ich funkcjonalność i redukuje zmarszczki. Sam zabieg wykonywany jest na ogół w trybie ambulatoryjnym, a pacjent nie wymaga hospitalizacji. Wszystko to sprawia, że na taką ingerencję decyduje się coraz więcej osób, zainteresowanych poprawą swojego wyglądu zewnętrznego i podniesieniem komfortu funkcjonowania na co dzień.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jak nietrudno się domyślić, to ogólny stan zdrowia będzie najważniejszym czynnikiem, warunkującym dopuszczenie do zabiegu plastyki powiek.  Aby dowiedzieć się więcej o przebiegu kwalifikacji, warto zajrzeć na stronę internetową, gdzie zabieg na opadającą powiekę, jest bardzo szeroko opisywany. Znajdzie się tam listę niezbędnych badań, ale również i inne wymogi dla okresu poprzedzającego ingerencję chirurgiczną. Będzie to przede wszystkim konieczność rezygnacji z leków rozrzedzających krew, do których należy np. popularna Aspiryna oraz z nakładania makijażu w dniu, w którym należy zgłosić się do kliniki. 

Blefaroplastyka — Plastyka powiek górnych Gdańsk

Jak przebiega plastyka powiek?

Plastyka powiek wykonywana jest na ogół w znieczuleniu miejscowym, dzięki któremu pacjent nie odczuwa bólu czy dyskomfortu i nie wymaga hospitalizacji. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje precyzyjne nacięcie, usuwając nadmiar wiotkiej skóry i tkanki tłuszczowej. Więcej o przebiegu takiej ingerencji przeczytać można na stronie plastyka powiek górnych, na której dostępne są również zdjęcia efektów ingerencji chirurga. Kończy się ona założeniem cienkich szwów. Ślady po nich znikają wraz z postępującym procesem gojenia, a sam zabieg nie prowadzi do powstawania nieestetycznych blizn.

Jakie problemy można usunąć, dzięki plastyce powiek?

Plastyka powiek pozwala na usunięcie defektu w wyglądzie zewnętrznym twarzy, spowodowanym przez nadmiar wiotkiej skóry i nagromadzenie tkanki tłuszczowej w tym obszarze. Dzięki ingerencji chirurgicznej, możliwe staje się zlikwidowanie m.in.:

  • nieestetycznych worków pod oczami,
  • nadmiaru skóry z powieki górnej,
  • fałdy nakątnej, określanej również mianem mongolskiej.

Takie działanie wpływa na estetykę, a przez to i na samopoczucie, ale pozwala również odzyskać pełne pole widzenia, co jest niezwykle istotne w codziennym funkcjonowaniu. Co ważne, blefaroplastyka nie usuwa problemu tzw. kurzych łapek, o czym warto pamiętać, rozważając tego rodzaju ingerencję.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu zauważyć można niemalże tuż po jej zakończeniu. Powieka górna uwidacznia się, a napięcie dolnej powieki ulega wyraźnemu zwiększeniu. Aby móc podziwiać ostateczne rezultaty ingerencji chirurgicznej, należy poczekać jeszcze od 2 do 3 miesięcy, przy czym pełne zagojenie blizny może trwać nieco dłużej. Sam efekt utrzymuje się na ogół do 10 lat, na co wpływa m.in. ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza i odpowiednia pielęgnacja operowanych miejsc.

Zabieg na opadającą powiekę — Klinika powiek Gdańsk

Czy po plastyce powiek pozostają widoczne blizny?

Jak już zostało wspomniane, blizny po ingerencji chirurgicznej zanikają stopniowo w procesie gojenia. Na ogół po kilku miesiącach nie są one już widoczne dla postronnego obserwatora. Sprzyja temu ich umiejscowienie w fałdzie nadtarczkowym oraz poniżej brzegu rzęsowego. Aby jednak móc w pełni cieszyć się z efektów zabiegu blefaroplastyki, należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, pielęgnując rany zgodnie z jego wskazówkami.

Jak wygląda rekonwalescencja po blefaroplastyce?

Blefaroplastyka na ogół wiąże się z kilkudniowym obrzękiem i zasinieniem, zwłaszcza jeśli ingerencja chirurga dotyczyła dolnych powiek. W czasie rekonwalescencji należy natomiast unikać zwiększonego wysiłku fizycznego, chroniąc jednocześnie operowane okolice oczu przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV. Powrót do aktywności zawodowej może nastąpić już po upływie 7 dni, jednak intensywne treningi i wzmożona aktywność fizyczna będą wymagały nieco dłuższej przerwy i stopniowego, a zarazem ostrożnego wdrażania.

Blefaroplastyka – piękny wygląd dzięki odpowiednim działaniom

Jak widać, blefaroplastyka to niezwykle skuteczny sposób na poprawę funkcjonowania i wyglądu, a przez to również i samopoczucia. Aby jednak móc cieszyć się z jej efektów, minimalizując tym samym ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, warto powierzyć swoje zdrowie w ręce profesjonalistów z odpowiednim doświadczeniem, umiejętnościami i zaufaniem pacjentów, którzy mieli już okazję skorzystać z ich usług.

Skip to content