• 19 maja 2024 10:24
Wrapped christmas gift with red bow in hands in cozy knitted sweater on background of christmas tree with lights. Stylish woman holding present in festive decorated room close up. Merry Christmas

Święta tuż, tuż. Na pewno szykujesz już pomału listę prezentów i zastanawiasz się, jaki prezent najbardziej ucieszy bliskie Ci osoby. Szczególny kłopot może Ci sprawić znalezienie upominku dla nastolatka lub nastolatki – trendy zmieniają się dziś szybko i trudno powiedzieć, jaki prezent będzie najlepszy. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które, mamy nadzieję, pomogą Ci dokonać wyboru.

Książki – serie Young Adult

Może się to wydawać banalne, ale książka to zawsze dobry prezent. W końcu czytanie nigdy nie wychodzi z mody, a wbrew pozorom młodzież czyta dziś bardzo chętnie – nie bez powodu powstaje coraz więcej serii z gatunku Young Adult, czyli opowiadających o życiu nastolatków i studentów.

Wśród najchętniej czytanych tytułów jest dziś “Rodzina Monet” Weroniki Marczak, która przez wiele tygodni królowała na listach bestsellerów wszystkich księgarni w Polsce. Historia młodej dziewczyny, która nagle traci najbliższych i układa sobie życie na nowo u bogatych krewnych, podbiła już serca wielu nastolatek. Inną serią, po którą chętnie sięgają zarówno chłopaki, jak i dziewczyny, jest “Students” Aleksandry Negrońskiej, opowiadająca, jak nazwa wskazuje, o perypetiach studentów.

Stylowy kalendarz

Świetnym prezentem będzie też stylowy kalendarz na 2024 rok. Nastolatki mają wiele spraw, o których czasem można zapomnieć. Wbrew pozorom, młodzież nie zawsze lubi korzystać z komputerowego notatnika.

Możesz wybrać kultowy kalendarz “Mały poradnik życia”, w którym obdarowany znajdzie motywujące sentencje na każdy dzień. Twój znajomy nastolatek to osoba o specyficznym poczuciu humoru? Na pewno ucieszy się z kalendarza “Ptaszek Staszek”, w którym znajdzie zabawne teksty tej popularnej, animowanej postaci. Warto dodać, że kalendarz książkowy pełni też funkcję gadżetu, którym nastolatek chętnie pochwali się kolegom i koleżankom.

Równie stylowym prezentem może być kalendarz ścienny – oprócz przypominania o ważnych datach będzie dodatkowo fajną ozdobą pokoju.

Gry jako sposób na rozwój

Gry planszowe od kilku lat wracają do łask. Młodzież chętnie po nie sięga, czego dowodem są powstające coraz częściej “kluby planszówkowe”. Ciekawą propozycją jest gra “Dylematy”, w której gracze mają podane kilka tematów do dyskusji i muszą  podjąć decyzję, który sposób postępowania będzie w podanej sytuacji najlepszy. Dla młodzieży to idealny sposób na poszerzenie horyzontów.

Jak widzisz, wybranie prezentu dla nastolatka nie jest wcale czymś tak trudnym. Wybór jest naprawdę duży, a każdy z prezentów może przynieść Twojemu bliskiemu radość.

Skip to content