• 19 maja 2024 22:28

Międzypokoleniowy marszobieg po zdrowie w Sandomierzu

W Europejski Dzień Seniora – 20 października 2023 roku w Sandomierzu odbył się po raz pierwszy Marszobieg Międzypokoleniowy. W ramach wydarzenia sandomierscy Seniorzy oraz towarzyszący im przedstawiciele młodszych pokoleń pokonali ze sportowym zacięciem dystans sprzyjający integracji, zdrowej aktywności ruchowej i iście rodzinnej atmosferze. Po zakończeniu marszobiegu – Jolanta Domańska-maratonka, trenerka personana i motywatorka seniorów ze stowarzyszenia Manko, Janusz Staniak zastępca burmistrza Sandomierza, Paweł Wierzbicki Dyrektor MOSiR w Sandomierzu oraz Agata Król Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu wręczyli uczestnikom marszobiegu pamiątkowe dyplomy i puchary. Organizatorzy podkreślali, jak ważny jest ruch w życiu seniora i jak wiele znaczy choćby niewielka aktywność jak spacer. Zwrócili uwagę także, że jesień jest dla seniorów, czasem obniżonej aktywności ruchowej, dlatego warto poszukiwać możliwości do spędzenia czasu w ruchu, choćby przechadzając się uliczkami miasta, czy wymyślając wspólne, aktywne zabawy z wnukami.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie MANKO, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu oraz Gmina Sandomierz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za radośnie spędzony czas oraz edukację zdrowotną dedykowaną sandomierskim Seniorom i najmłodszym uczestnikom Marszobiegu Międzypokoleniowego.

Skip to content