• 15 kwietnia 2024 15:19

FORUM SENIORA Ursynów

„FORUM SENIORA Ursynów” to hasło tegorocznej konferencji organizowanej przez Forum Aktywności Społecznej, na którą mamy Państwa zaszczyt zaprosić.

Polska, podobnie jak wiele europejskich państw, zmienia się pod względem demograficznym. Od 1986 roku w naszym społeczeństwie rośnie liczba osób starszych, które stanowią aktualnie 25%, a za kilka lat będą stanowić 40% ogółu społeczeństwa.

Wartość tej grupy społecznej jest coraz bardziej dostrzegana i waloryzowana. Podkreśla się kapitał wynikający z posiadanego doświadczenia i wiedzy seniorów, coraz większego znaczenia nabierają działania obalające negatywne stereotypy i przekonania. Ukazywanie pozytywnych aspektów jesieni życia, jako czasu umożliwiającego podejmowanie szeroko definiowanej aktywności, sprzyja tworzeniu adekwatnego wizerunku seniora.

Bo współczesny senior to zdrowy i pogodny senior utrzymujący sprawność podejmujący aktywność stosowną do wieku i własnych możliwości zaangażowany w działalności stowarzyszeń społecznych, oraz wszelkich organizacji sportowych, religijnych, politycznych wolontariacie, działaniach na rzecz środowiska lokalnego. Utrzymujący więzi i relacje ze środowiskiem rodzinnym czy też środowiskiem lokalnym dbający o kontakty towarzyskie, sąsiedzkie, grono przyjaciół.

O znaczeniu różnych form aktywności w życiu człowieka porozmawiamy właśnie podczas konferencji. Zapraszamy!

Główne tematy konferencji to (wraz z prelegentami):

Aktywny senior, czyli jaki? – Halina Kosicka, Prezeska FAS

Sprawność seniora – Marek Stańczak, Zastępca Dyrektora UCSiR

Czy senior potrzebuje pracy? – Lech Antkowiak, Specjalista ds. Rynku Pracy

ZUS, o czym warto pamiętać?! – Agnieszka Rosołowska, ZUS Ursynów

Wsparcie dla seniora – Jakub Berent, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów

Kulturalny senior – Klaudiusz Ostrowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów

Najważniejsze, by zdrowym być! – Julita Kiwatyniec, SPZOZ Ursynów

W trakcie konferencji odbędą się wystąpienia przedstawicieli ursynowskich organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów. W kuluarach bezpłatne badania pomiar ciśnienia, cukru i kwasu moczowego!

Na konferencji zorganizowanej przez Forum Aktywności Społecznej spotykamy się w środę 25 października w godz. 11.30-14.00. Jak zwykle gościć nas będzie Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, al. KEN 61, sala 136 im. J.U. Niemcewicza.

Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu.

Konferencje będzie realizowana w ramach projektu „Aktywni Seniorzy XXI wieku. III edycja.” współfinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Edycja 2023.

Skip to content