• 19 lipca 2024 15:02

SENIORZY w Gminie Poraj ŚWIĘTOWALI!

Blisko 150 osób, seniorów i gości zaproszonych, spotkało się w czwartek (12 października) w sali widowiskowo-kinowej “Bajka”, by wspólnie uczcić IX Gminny Dzień Seniora. Nie brakowało życzeń dla seniorów oraz atrakcji muzycznych. To było niezwykłe spotkanie. Przepełnione serdecznością i dobrą energią. Patronat nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak i Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora.

Gminny Dzień Seniora organizowany jest w Gminie Poraj z potrzeby serca, z chęci wyrażenia szacunku i wdzięczności dla całego środowiska seniorów działających na rzecz rozwoju kultury w Gminie Poraj.

Nie inaczej było i w tym roku na IX edycji tej imprezy. W “Bajce” spotkali się przedstawiciele wszystkich aktywnie działających grup seniorskich. Zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość przyjęli m.in.: przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Karkocha, radna powiatowa Anna Socha-Korendo, siostra Estera – Ewa Cegielska – dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Poraju, ks. dr Zdzisław Zgrzebny – proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów.

 „Dziękuję wszystkim Seniorom za całokształt pracy na rzecz społeczności lokalnej Gminy Poraj. Wykazujecie Państwo aktywność, której wszyscy możemy się od Was uczyć, naśladować Was, brać przykład. Wszyscy z Państwa osobiście angażujecie się nadal w wypełnianie społecznych funkcji, przejawiające się inicjatywami, działaniami i wrażliwością na potrzeby społeczne mieszkańców naszej Gminy. Państwa kreatywność oraz pomysłowość i twórcza inwencja, stały się istotne dla naszej gminy, przyczyniając się do skuteczniejszego rozwiązywania żywotnych i istotnych spraw lokalnej społeczności” – mówiła podczas uroczystości Dnia Seniora wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Galę poprowadził Andrzej Kozłowski – pełnomocnik Gminy Poraj ds. polityki senioralnej.

Seniorzy reprezentujące poszczególne środowiska seniorskie lub też współpracujące z nimi, otrzymały tego dnia pamiątkowe dyplomy i podziękowania za twórcze zaangażowanie w rozwój kultury w Gminie Poraj oraz działalność społeczną na rzecz środowiska Seniorów.

Dyplomy z podziękowaniami otrzymały też osoby za zaangażowanie i aktywną współpracę na rzecz środowiska Seniorów Gminy Poraj. Za dostrzeganie potrzeb osób w jesieni życia i wspieranie ich w pokonywaniu trudności życia codziennego.

Każdy Senior otrzymał upominek. Główną nagrodą był dwuosobowy, trzydniowy wyjazd na baseny termalne do Białki Tatrzańskiej.

Wieczorowi towarzyszyła także prelekcja policji na temat bezpieczeństwa i zagrożeń czyhających na osoby starsze.

Dla licznie przybyłych gości został przygotowany program artystyczny. Gwiazdą tegorocznego Dnia Seniora był Jacek Miernikiewicz – uczestnik programu „Must Be the Music”, który wykonał światowe standardy muzyki rozrywkowej.

Specjalną muzyczną dedykację dla Seniorów przygotowała również Elżbieta Jatulewicz i Kapela Biesiadna z Choronia.

Każdy z uczestników otrzymał egzemplarze najnowszego wydania „Głosu Seniora” i specjalnego dodatku poświęconego bezpieczeństwu.

Podczas czwartkowego wieczoru Seniorzy pokazali, że są wciąż młodzi duchem, że ludzie w jesieni życia mogą i chcą być aktywni, kreatywni i wciąż chcący realizować swoje pasje.