• 25 maja 2024 12:13
Materac w rozmiarze 160x190 cm jako alternatywa dla wymiaru standardowego

Do standardowych wymiarów zalicza się długość materaca 200 cm i szerokości takie jak 80, 90, 100, 120, 140, 160, 180 oraz 200 cm. Jeżeli jednak długość 200 cm albo któraś ze standardowych szerokości nie spełnia oczekiwać użytkownika nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać model z oferty niestandardowych wymiarów. Inny wymiar czyli przykładowo materac 160×190 cm, nie będzie miał wpływu na jakość wykonania modelu, jest to kwestia możliwości producenta i objętości jego oferty. Tak więc jeżeli okazało się, że łóżko ma nietypowy wymiar albo, że powierzchnia sypialni ogranicza swobodę wyboru klasycznego materaca nadal pozostaje wiele wariantów materacy dostępnych na rynku.

Materac 160×190 cm zakupiony online

Czasy w jakich przyszło nam funkcjonować zagarnięte zostały poniekąd przez świat cyfrowy. Zakupy online nie stanowią już żadnej innowacji i coraz trudniej wymyślić produkt, którego nie można zdobyć w ofercie internetowej. Czy materace stanowią wyjątek? Otóż materace wyjątku nie stanowią. Materac kupiony przez internet nie jest już abstrakcją. Do wyboru jest wiele modeli materacy a i rozmiar nie stanowi przeszkody. Jeżeli zamówienie nie jest zindywidualizowane czyli realizowane pod specjalne wytyczne klienta, materace zakupione online podlegają takiemu samemu prawu jak każdy inny produkt. Oznacza to, że jeżeli uznamy, że materac nie spełnia oczekiwać bądź twardość nie jest odczuwalnie taka jak ją sobie wyobrażaliśmy można odstąpić od umowy zakupu. Czas odstąpienia od umowy określa sprzedawca nie może być jednak krótszy niż 14 dni jakie prawnie przysługują kupującemu.

Dobrze dopasowany materac 160×190 cm

Odpowiednie dopasowanie materaca w formie zakupu online nie jest niemożliwe. Owszem, nie da się na nim położyć by fizycznie sprawdzić jakie wrażenie zrobi można jednak posiłkować się tabelami twardości, opisami surowców i ich właściwości a także po prostu skonsultować wybór czy przedstawić potrzeby konsultantowi. Dla ułatwienia zakłada się, że główne kategorie twardości zawierają cztery stopnie czyli materac może być miękki, średnio twardy, twardy bądź bardzo twardy. Już tylko ta kategoria daje nam konkretne ramy w jakich możemy się obracać. Twardość materaca zwykle przypisana jest wadze użytkownika ale też jego potrzebom indywidualnym i upodobaniom. Jeżeli trudno zdecydować się na konkretną twardość można wybrać spośród modeli materacy dwustronnych zróżnicowanych pod kątem twardości czyli przykładowo jedną stronę wybrać średnio twardą a drugą twardą. Przy dokonywaniu wyboru materaca dla dziecka można z kolei wybrać jedną stronę miękką a drugą klasycznie średnio twardą.

Co zmienia różnica 10 cm w długości materaca 160×190 cm

Długość materaca powinna być dopasowana zarówno do ramy łóżka jak i wzrostu użytkownika. Materac źle dopasowany do ramy łóżka może stracić na żywotności, zbyt mały materac w luźnej kieszeni będzie podatny na rozbicie a zbyt mocno osadzony czyli wciśnięty na siłę będzie rozszczelniał ramę łóżka. Przed zakupem warto zmierzyć wnękę w której docelowo będzie znajdował się materac i wybrać taki wymiar, który nie będzie od niego znacznie odbiegał. Materace 160×190 cm są produktem plastycznym zatem różnica 1-2 cm nie będzie stanowić problemu, chodzi raczej o większe różnice. Z kolei dobierając wymiar materaca 80×200 pod wzrost użytkownika przyjęło się, że materac powinien być dłuższy o 15 cm od samego użytkownika. Te 15 cm to minimalna różnica jaka pozwala na komfortowe użytkowanie materaca. Różnica wynika z tego, że nigdy nie trzyma się głowy na samej krawędzie materaca, zawsze potrzeba lekkiego zapasu na poduszkę.

Gdy czytasz i nadal nie wiesz jaki materac 160×190 cm wybrać

Rynek bogaty jest w oferty materacy a sami producenci prześcigają się w nazewnictwie i cudownych właściwościach własnych produktów. Tak już jest niezależnie od branży. Jeżeli opisy produktów nie rozwiewają wątpliwości nie warto wybierać modelu instynktownie. Warto natomiast skonsultować wybór z doradcą. W tym celu najprościej jest wybrać nr telefonu dostępny na stronie producenta i podpytać konsultanta o właściwości danego modelu bądź o polecenie materaca odpowiadającemu potrzebom użytkownika. Waga użytkownika jest wartością naprowadzającą na wybór odpowiedniej twardości jednak nie bez znaczenia pozostają upodobania indywidualne czy potrzeby organizmu. Dla osoby młodszej może się okazać, że polecony zostanie zupełnie inny model niż osoby starszej o tej samej wadze. Warto rozmawiać zatem poleca się konsultację przed samym zakupem czy to telefoniczną czy mailową. A może poprzez komunikator czat dostępny na stronie www.sweetsen.pl kontakt okaże się najbardziej komfortowy? Sprawdź.

Skip to content