• 15 kwietnia 2024 14:20

Wraz z upływem lat wzrok człowieka się pogarsza. Jest to zjawisko zupełnie naturalne. Na szczęście nowoczesna technologia medyczna pozwala mu przeciwdziałać. Seniorzy mogą sprawnie posługiwać się swoimi oczyma dzięki soczewkom progresywnym.

Soczewki progresywne są specjalnym rodzajem szkieł kontaktowych, przeznaczonych do korekcji prezbiopii, czyli wady wzroku pojawiające się zwykle wraz z wiekiem, z reguły po czterdziestym roku życia. Może ona wystąpić nawet u osób, które dotychczas miały bardzo dobry wzrok. Prezbiopia wiąże się z utratą elastyczności soczewki, a ściślej rzecz ujmując, mięśni odpowiadających za prawidłową akomodację oka. Powoduje niewyraźne widzenie z bliskiej odległości, co jest uciążliwe zwłaszcza podczas czytania i pisania, może też przekładać się na takie dolegliwości jak ból głowy.

Jakie są zalety soczewek progresywnych?

Progresywne soczewki kontaktowe mają liczne zalety. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji umożliwiają ostre widzenie w różnych odległościach – bliskich, pośrednich i dalekich. Są elastyczne, co przekłada się nie tylko na dobre widzenie, lecz także na wygodę użytkowania. Korzystanie z nich oznacza natychmiastową poprawę jakości widzenia, a także brak konieczności używania kilku par okularów. Soczewki progresywne stosować można nawet przy dużej wadzie wzroku.

Soczewki progresywne – jakie są najlepsze dla seniora?

Na rynku występuje wiele modeli soczewek progresywnych. Wysokiej jakości, oparte na ultranowoczesnych technologiach produkty, dostosowane do potrzeb osób w różnym wieku, znajdziemy pod adresem: https://www.hoyavision.com/pl/vision-products/soczewki-progresywne/. Przyjrzyjmy się kilku przykładowym:

Soczewki progresywne Hoyalux iD MySelf są szyte na miarę, a zatem dostosowane do indywidualnych wymagać użytkownika. Umożliwiają one łatwe przenoszenie wzroku z obszaru bliży do dali i z powrotem, ponieważ każda soczewka jest idealnie dopasowana do unikalnych potrzeb każdego pacjenta. Nadają się dla ludzi w każdym wieku, szczególnie polecane są osobom często korzystającym z telefonów, komputerów i innych urządzeń wyposażonych w ekrany.

Idealnym rozwiązaniem dla osób starszych jest Hoyalux iD MyStyle V+. Konstrukcja tej soczewki progresywnej opiera się na Technologii Harmonizacji Binokularnej – Binocular Harmonization Technology, która zapewnia odpowiednią korekcję w każdym punkcie soczewki. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wyraźnego widzenia w mgnieniu oka. Wyjątkowy program HOYA iDentifier pozwala na spersonalizowanie każdej soczewki, a tym samym dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Aktywni seniorzy zainteresować się mogą soczewkami Hoyalux Balansis. Zapewniają one naturalne przejścia pomiędzy obszarami widzenia w bliży, odległości pośrednich oraz dali, a także szerokie pola wyraźnego i stabilnego obrazu w ruchu. Bardzo dobrze korzysta się z nich podczas wchodzenia czy schodzenia ze schodów, a także wykonywania innych czynności ruchowych.

HOYA Daynamic z kolei posiadają wewnętrzną powierzchnię progresywną, która zapewniają szersze pola widzenia. Soczewki te umożliwiają wyraźne widzenie na każdą odległość, dzięki czemu ich użytkownicy cieszyć się mogą wysokim komfortem komfortem. Jednocześnie jest to produkt o doskonałej relacji jakości do ceny.

Szkła progresywne – idealny prezent dla seniora

Oczywiście, wybór konkretnego modelu soczewek progresywnych powinien zostać poprzedzony dokładnym badaniem wzroku, a także być dostosowany do potrzeb i oczekiwań osoby, która będzie z nich korzystała.

Odpowiednio dobrane soczewki progresywne są wspaniałym podarunkiem dla seniora. Umożliwiają bowiem sprawne posługiwanie się zmysłem wzroku, dzięki czemu ogromnie pomagają w codziennej egzystencji, zwiększając zadowolenie z życia. 

Skip to content