• 18 lipca 2024 23:11

Gmina Zaniemyśl

lip 12, 2023

INFORMACJE O GMINIE

Gmina Zaniemyśl to gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie średzkim, z siedzibą w Zaniemyślu. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok! Doskonała przestrzeń dla kochających przyrodę i pragnących uciec od zgiełku wielkich miast, to przystań dla tych, którzy szukają wytchnienia i potrzebują regeneracji. Wiosną zachwyca soczystą zielenią lasów i pól, latem błękitem jezior i żółtym rzepakiem, jesienią kolorami, a zimą śnieżnobiałymi ścieżkami i spokojem. To wspaniałe miejsce dla aktywnych! Podczas spacerów lub rowerem można dotrzeć w wiele przepięknych miejsc: Wyspa Edwarda, Łąka Jouanne’a, aleja Grabowa, Biały Gościniec. Lubiących wędkować zapraszamy nad nasze jeziora, a grzybiarzy przywitają okoliczne lasy, w których dostojnie królują wiekowe dęby z najstarszym Dziadziusiem na czele. Dla miłośników architektury ciekawe mogą okazać się kościoły, pałace czy dworki. Jeśli do tego dołożyć ciekawostki historyczne związane z dawnymi mieszkańcami Zaniemyśla to wycieczki dodatkowo zyskują na atrakcyjności. Dla głodnych i spragnionych polecić można kilka wyśmienitych restauracji, a i miłośnicy szybkich przekąsek znajdą coś dla siebie. Gdyby jeden dzień w Zaniemyślu okazał się za krótki, to w przytulnych pensjonatach lub ośrodkach nad samym jeziorem znajdzie się wygodne łóżko i dach nad głową.  Dopełnieniem tego wszystkiego jest  bogactwo kulturalno-sportowych wydarzeń.

To tylko namiastka tego, co ma do zaoferowania Gmina Zaniemyśl. Jeśli zatem szukasz miejsca z dobrą energią – zapraszamy!

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gminy Zaniemyśl www.zaniemysl.pl lub na FB Gminy Zaniemyśl.

Zachęcamy także bezpośrednio do kontaktu (tel. 61 285 75 80 lub email: sekretariat@zaniemysl.pl).

Ogólnopolska Karta Seniora

Kartę Seniora można wyrobić w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Zaniemyśl (ul. Średzka 9) w godzinach pracy urzędu: w poniedziałek od 8:00 do 16:00, od wtorku do piątku od 7:00 do 15:00.