• 13 kwietnia 2024 02:23

Głos Seniora dla polskich i ukraińskich dzieci w Przedszkolu Przyjaznym Seniorom

Trwa nasza kampania międzypokoleniowej solidarności i współpracy. Wydajemy i czytamy bajki napisane przez seniorow dla ukraińskich i polskich dzieci. Uczymy dzieci polskiego, wrażliwości i szacunku dla osób starszych.

Kolejnym przedszkolem, które dołączyło do naszego Programu jest Przedszkole Nr 2 Sióstr Miłosierdzia w Krakowie. W piątek nasi ambasadorowie Janina Czaja i Stefan Majewski czytali tam bajki napisane przez Seniorów w ramach naszego konkursu dla bajkopisarzy. W wydarzeniu wziął udział także prezes Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora Łukasz Salwarowski. Każde dziecko otrzymało bajeczkę i Głos Seniora dla swoich dziadków i starszych sąsiadów w ramach naszej akcji Poznaj Swojego Sąsiada Seniora. A przed nami kolejne plany.

Dołącz do akcji wspólnego czytania – zgłoś się do nas po bajki (Osiedle Urocze 12, Kraków). Dajmy wspólnie najmłodszym trochę radości, inspiracji i nauki.

Już we wtorek, 27 czerwca zapraszamy do Kino Kijów na Polsko-Ukraiński Dzień w Kinie Kijów połączony z emisją filmu i galą wręczenia nagród w ramach konkursu dla seniorów bajkopisarzy, organizacji i samorządów wspierających ukraińskich uchodźców.

Pozdrawiamy Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Marta Mordarska – Przewodnicząca Komisji Prorodzinnej i Polityki Społecznej w Sejmiku Małopolskim.

Organizatorzy:

Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego, Stowarzyszenie MANKO.

Projekt sfinansowany w ramach reakcji Unii na pandemię Covid-19 z funduszy europejskich.

Nazwa zadania: “Solidarni z uchodźcami z Ukrainy w Małopolsce”

Fot. Jan Lorek – Dziękujemy

Skip to content