• 20 kwietnia 2024 12:43

„Kwiat dojrzałości” – Projekt dla kobiet, które nie boją się wyzwań!

„Kwiat dojrzałości” – Projekt dla kobiet, które nie boją się wyzwań!

Arche Hotel Krakowska w Warszawie jest pomysłodawcą oraz organizatorem projektu pt. „Kwiat Dojrzałości”. Jest to unikalna oraz jedyna w Polsce inicjatywa, która skupia się na aktywizacji kobiet w wieku emerytalnym i przedemerytalnym, dając im możliwość nie tylko przejęcia kontroli nad własnym życiem ale przede wszystkim dając im przestrzeń do wewnętrznego spełnienia i realizowania marzeń, bo na te nigdy nie jest za późno. Projekt oferuje warsztaty, spotkania z osobami z polskiego showbiznesu i biznesu, a także promuje kobiety aktywne, prowadzące ważne projekty oraz te angażujące się społecznie.

Po przeprowadzonych w maju castingach, na których pojawiło się ponad sto kobiet z całej Polski, ostatecznie wyłoniono 22 finalistki, które tworzyć będą grupę finałową pierwszej edycji projektu, a już z początkiem lipca wszystkie razem pojawią się na pierwszym zgrupowaniu w Arche Hotel Krakowska w Warszawie, gdzie będą uczestniczyć w pierwszych warsztatach, spotkaniach, sesjach zdjęciowych oraz nagraniach materiałów wideo.

„Pomysł organizacji projektu pojawił się u nas dość spontanicznie, jednak sama jego koncepcja zdawała się być na tyle ciekawa i spójna z założeniami Grupy Arche, że nie sposób się było zastanawiać długo nad tym, czy warto. Bardzo szybko zorganizowaliśmy dwa castingi stacjonarne plus jeden casting online, który przewidziany był dla mieszkanek najodleglejszych regionów Polski. Już sam etap eliminacji oraz ilość zainteresowanych były dla nas potwierdzeniem, że inicjatywa ta ma sens oraz że z pewnością cieszyć się będzie ogromnym zainteresowaniem. Z uczestniczkami projektu spotkamy się po raz pierwszy 4 lipca. Będzie to dla nich czas oraz niezwykła okazja do zdobycia nowej wiedzy, rozwijania umiejętności jak i nawiązania cennych kontaktów.Każda z tych pań  to wyjątkowa historia irównie wyjątkowy wkład w życie społeczne, a nasz projekt „Kwiat Dojrzałości” to doskonały czasdo zaprezentowania swoich pasji i osiągnięć.” – mówi Małgorzata Gipsiak – Dyrektor Generalna Arche Hotel Krakowska i Arche Hotel Geologiczna.

Pod koniec sierpnia odbędą się przygotowania do Finałowej Gali, która stanowi punkt kulminacyjny projektu. Podczas tej wyjątkowej uroczystości, której data została ustalona na 26 sierpnia, zostaną wręczone tytuły „Kwiatu Dojrzałości” w dwóch kategoriach wiekowych: 45-55 lat oraz 55 lat wzwyż. Gala będzie okazją do uhonorowania niezwykłych kobiet, które inspirują innych swoim zaangażowaniem i działalnością społeczną. Zwyciężczynie pierwszej edycji projektu zostaną jego honorowymi ambasadorkami, a co za tym idzie przez kolejnych dwanaście miesięcy, aż do następnej edycji, będą czynnie oraz aktywnie wspierać działania Arche Hotel Krakowska głównie te skierowane do kobiet.

„Zachęcamy wszystkich do śledzenia wydarzeń związanych z Projektem „Kwiat Dojrzałości”. Już w połowie lipca na stronie achehotelkrakowska.pl ukażą się sylwetki finalistek, ich historie i wkład w życie społeczne. Będzie to doskonała okazja do wsparcia i zainspirowania się przykładami silnych kobiet, które odmieniają swoje życie, a także życie innych” – dodaje Małgorzata Gipsiak – Dyrektor Generalna Arche Hotel Krakowska i Arche Hotel Geologiczna.

22 uczestniczki pierwszej edycji projektu już za niespełna miesiąc przyjadą do Warszawy, gdzie czeka je bardzo intensywny czas. Arche Hotel Krakowska, czyli organizator wydarzenia zadbał o to, aby przygotowania do wielkiej Gali finałowej bogate były w najróżniejsze atrakcje oraz aktywności. Podczas pierwszego zgrupowania mieszkanki całej Polski wezmą udział w wizerunkowej sesji zdjęciowej, nagraniach materiałów wideo, dzięki którym wszyscy będą mogli je bliżej poznać, różnego rodzaju warsztatach m.in. z wystąpień publicznych, tych dotyczących zdrowia kobiecego oraz profilaktyki chorób kobiecych, jak również spotkają się z psychologiem, który przekażę im cenną wiedzę dotyczącą tego, jak być szczęśliwą i pewną siebie kobietą w pędzącym świecie. Nie zabraknie również elementów integracji, wspólnych kolacji, rozmów do późnej nocy i wspaniałej wycieczki do jednego z obiektów Grupy Arche, ale o tym wkrótce. Intensywne przygotowania zwieńczone zostaną uroczystą Galą finałową, podczas której wszystkie uczestniczki wystąpią na wielkiej scenie, prezentując zarówno swoje umiejętności, swój wkład w życie społeczne oraz siebie jako kobiety – w przepięknych stylizacjach projektantki Eli Piorun, która jest jednym z głównych partnerów tego wydarzenia.

Sylwetki uczestniczek pierwszej edycji poznamy w połowie lipca. To co już teraz możemy zdradzić to to, że wśród kobiet tworzących projekt znalazły się mieszkanki m.in. Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Łomży, Starachowic oraz Radomia. Uczestniczki projektu wyróżniają bardzo oryginalne pasje, a to co zdeterminowało o ich udziale w projekcie to ilość dobra, które niosą w świat.

„Kwiat Dojrzałości” to nie tylko pięknie wyreżyserowany i przygotowany projekt nad którym pracuje cały sztab ludzi,to przede wszystkim inicjatywa, która stawia na rozwój, aktywność i wzajemne wsparcie. Z wielką radością otwieramy swoje drzwi dla wszystkich, którzy pragną zobaczyć, jak kobietyw wieku dojrzałym odnajdują swoje pasje i realizują marzenia. Zachęcam do dołączenia  do naszej społeczności oraz świętowania z nami niezwykłości tych niesamowitych kobiet! – podsumowuje Małgorzata Gipsiak – Dyrektor Arche Hotel Krakowska i Arche Hotel Geologiczna.

Korzystając z okazji pragniemy podziękować pierwszej grupie partnerów z którymi współpracujemy przy realizacji projektu „Kwiat dojrzałości”, a są to: Projektantka Ela Piorun, Klinika ginekologiczna Aurea Clinic, Stowarzyszenie „Amazonki Warszawa-Centrum”,Firma JBB – jeden z największych producentów wędlin w Polsce,Clochee – producent kosmetyków naturalnych, producent odzieży z nadrukami – Koszulki z garażu, producentowi zdrowych i smacznych przekąsek –GOE Wellness, Novaclear –  polska marka dermokosmetyków, RosaMed Clinic –Medycyna Estetyczna i Kosmetologia. Lista partnerów stale się rozrasta z czego ogromnie się cieszymy – przekazuje Hotel.

Skip to content