• 19 lipca 2024 14:40

Piknik w Zabierzowie

cze 20, 2023

Klub Senior+ w Zabierzowie, z naszego partnerskiego samorządu Gmina Zabierzów, ponownie włączył się w organizację Pikniku dla rodzin zastępczych z terenu powiatu krakowskiego przygotowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie.

Na Pikniku obecne były rodziny ukraińskie zamieszkałe w dworze w Sieborowicach. Wszyscy – od juniora do seniora mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty piknikowych atrakcji.

Jedną z nich – szczególnie dla seniorek była możliwość zapoznania się z treścią najnowszego numeru “Głosu Seniora”. Z tej okazji skorzystały także seniorki z zabierzowskiego Klubu. Duże zainteresowanie wzbudziły propozycje aktywnego spędzenia czasu na turnusach rehabilitacyjnych.

Dzieci z rodzin ukraińskich otrzymały także przygotowane specjalnie dla nich tomiki bajek polsko-ukraińskich napisanych przez seniorów wyłonionych w konkursie dla bajkopisarzy. Konkurs organizowało Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora

Międzypokoleniowe warsztaty quilingu i makramy przygotowane przez Klub Senior+ spotkały się z dużym zainteresowaniem piknikowych gości w różnym wieku. Ponieważ pogoda dopisała znakomicie spotkanie na terenie Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach wszyscy (organizatorzy, zaproszeni goście i uczestnicy) uznają za przygodę godną przeżycia i powtórzenia w kolejnym roku.