• 22 lipca 2024 16:55

Ciechociński Dzień Seniora pod patronatem medialnym Głosu Seniora

W naszym partnerskim samorządzie Ciechocinek należącym do programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora w dniu 3 czerwca odbył się Dzień Seniora!

Wydarzenie rozpoczęło się występem Orkiestry Dętej OSP z Wagańca. Następnie zgromadzeni seniorzy przemaszerują z orkiestrą do muszli koncertowej w parku Zdrojowym, gdzie o godz. 11:00 nastąpi oficjalne otwarcie święta.

Ciechociński Dzień Seniora to impreza cykliczna, organizowana przez Miejską Radę Seniorów w Ciechocinku, pod patronatem Burmistrz Ciechocinka Jarosław Jucewicz. W tym dniu seniorzy, mieszkańcy i kuracjusze mogli wysłuchać dobrej muzyki , posmakować różnych kujawskich potraw, kupić pamiątki rękodzielnicze oraz bezpłatnie skorzystać z różnorodnych badań medycznych.

Podczas tego święta wystąpili artyści w różnym wieku i z różnych środowisk, a ta różnorodność świadczy o bardzo dobrej współpracy międzypokoleniowej i regionalnej Miejskiej Rady Seniorów w Ciechocinku.

Tego dnia zaśpiewało i zatańczyło 12 zespołów artystycznych oraz zaprezentowało się 25 wystawców z różnymi produktami i wyrobami oraz reklamą swych usług uzdrowiskowych.

Gwiazdą imprezy była finalistka The Voice Senior Grażyna Rutkowska – Kusa.

Święto to finansowane było ze środków Gminy Miejskiej Ciechocinek i licznych sponsorów.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Głos Seniora, Zdrój Ciechociński, Polskie Radio PiK, Gazeta Pomorska, portal Aleksandrów Kujawski Nasze Miasto, TVP3