• 23 maja 2024 05:23

Zapraszamy na dwa pokazy filmu “Vika!” w reżyserii Agnieszki Zwiefki podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Zapraszamy na dwa pokazy filmu “Vika!” w reżyserii Agnieszki Zwiefki podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego –Krakow Film Festival. Nie zabraknie spotkania z reżyserką, bohaterką i producentkami filmu oraz szaleństw do białego rana z DJ WIKA za konsolą.

Daty:

Spotkanie po filmie z Agnieszką Zwiefką, DJ Wiką, Katarzyną Ślesicką i Anią Stylińską.

  • 31 maja, godz. 22:00 – Noc na Kazimierzu: 𝘋𝘑 𝘞𝘪𝘬𝘢 𝘯𝘢 20-𝘭𝘦𝘤𝘪𝘦 𝘒𝘳𝘢𝘬𝘰𝘸𝘴𝘬𝘪𝘦𝘫 𝘍𝘶𝘯𝘥𝘢𝘤𝘫𝘪 𝘍𝘐𝘭𝘮𝘰𝘸𝘦𝘫.

Zagrają: 𝔻𝕛 𝕎𝕚𝕜𝕒 𝕚 𝔻𝕁 𝔹𝕣𝕠𝕤𝔸𝕣𝕥

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/205627182308893/?ref=newsfeed

oraz śledzenia strony Vika film

Patronem medialnym pokazów filmowych jest Głos Seniora.

Przypominamy, że Wirginia Wika Szmyt to nasza Honorowa Ambasadorka Głosu Seniora. Gratulujemy i przesyłamy pozdrowienia!

𝗢𝗣𝗜𝗦 𝗙𝗜𝗟𝗠𝗨

84-letnia Vika jest gwiazdą warszawskich klubów. Charyzmatycz- na DJ -ka i kolorowy ptak otacza się młodymi ludźmi powtarzając sobie, że wiek jest stanem umysłu. Ale kiedy zdrowie zaczyna nagle doskwierać, Vika dostrzega swoje przemijanie. Czy odnajdzie sens w dzieleniu się radością życia z innymi seniorami, inspirowaniu ich do działania i pokonywania samotności? Vika to słodko – gorzki portret kobiety, która zamierza celebrować życie do samego końca!

𝗔𝗚𝗡𝗜𝗘𝗦𝗭𝗞𝗔 𝗭𝗪𝗜𝗘𝗙𝗞𝗔

Reżyserka znana publiczności dzięki swoim filmom: “Blizny” (2020) o kobietach wcielonych w szeregi Tamilskich Tygrysów na Sri Lance oraz “Królowa Ciszy” (2014) , o romskiej głuchoniemej dziewczyn- ce, która ucieka w świat fantazji rodem z Bollywood. To w “Królowej Ciszy” pierwszy raz zobaczyliśmy połączenie filmu dokumentalnego i musicalu. Ten oryginalny język filmowy stał się podstawą stworzenia historii o DJ Wice. Obecnie Agnieszka pracuje nad kolejnym dokumentem “Runa”, o młodej dziewczynie- uchodźczyni oraz nad projektem fabularnym. Mieszka we Wrocławiu, z mężem, dwiema córkami i psami. Wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim. Robi świetne kimchi i ramen. Kolekcjonuje stare kimona i tak, jak Wika uważa, że nigdy nie jest za późno, by żyć pełną piersią.

𝗪𝗜𝗥𝗚𝗜𝗡𝗜𝗔 𝗦𝗭𝗠𝗬𝗧 (𝗗𝗝 𝗪𝗜𝗞𝗔)

Najstarsza DJ-ka w Polsce, a może i na świecie. Rocznik 1938. Z wykształcenia pedagożka, pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą, przez wiele lat była dyrektorką zakładu poprawczego. Po przejściu na emeryturę włączyła się w działalność na rzecz seniorów. Gra zarówno na potańcówkach międzypokoleniowych, jak i w najmodniejszych młodzieżowych klubach – zawsze do rana i na obcasach. Przełamuje stereotypy swoim ubiorem, zachowaniem, stylem bycia. Powtarza, że wiek to tylko liczba, a starości nie zamierza spędzić, siedząc jak pelargonia w oknie. Jest wrażliwa na potrzeby tych, których głos jest mniej słyszalny. Dlatego nigdy nie odmawia, gdy pojawia się okazja do wsparcia osób starszych, niepełnosprawnych, LGBTQ+. Mieszka na warszawskiej Ochocie z kotem Dudusiem.

Skip to content