• 20 czerwca 2024 23:24

Spotkanie „Aktywny i bezpieczny senior. Stop manipulacji – nie daj się oszukać” w Skoczowie – naszym partnerskim samorządzie

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 roku w sali widowiskowej „Pod Pegazem” odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów pt. „Aktywny i bezpieczny senior. Stop manipulacji – nie daj się oszukać”. 

Gości przywitał zastępca burmistrza Skoczowa Andrzej Bubnicki. Na początku kilka słów do seniorów skierował również wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, który przypomniał o programach skierowanych dla tej grupy społeczeństwa.

Głównym celem spotkania było uświadomienie osób starszych o licznych nieetycznych praktykach i coraz to nowszych technikach stosowanych przez oszustów. Prelekcję przedstawili prezes Stowarzyszenia MANKO Łukasz Salwarowski i ambasador zdrowego stylu życia Marek Pilch, którzy opowiedzieli przy okazji o podejmowanych przez Głos Seniora licznych działaniach.

O tym jak zachować się w sytuacji zagrożenia na ulicy powiedzieli przedstawiciele Skoczowskiego Klubu Karate Kyokushin. Kilka porad dla Seniorów przekazali również przedstawiciele policji. Dodatkowo, dzięki firmie Geers, zainteresowani mogli bezpłatnie zbadać słuch.

Podczas spotkania prezes Stowarzyszenia MANKO Łukasz Salwarowski wręczył także na ręce zastępcy burmistrza certyfikat potwierdzający to, że gmina Skoczów została partnerem kampanii „Bezpieczny senior – Stop manipulacji. Nie daj się oszukać”. Przypomnijmy, gmina Skoczów należy do grona Gmin Przyjaznych Seniorom i wydaje mieszkańcom Ogólnopolską Kartę Seniora.