• 19 kwietnia 2024 10:22

DPS PRZYJAZNY SENIOROM

Wczoraj Głos Seniora zainaugurował kampanię DPS PRZYJAZNY SENIOROM! Pierwszy dyplom kampanii w obecności Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej został wręczony na ręce Jakuba Cylca – Dyrektora „Domu Pomocy Społecznej w Bystrej” prowadzonego przez Fundację Klimczok.

Podczas spotkania podopieczni otrzymali od nas najnowsze Głosy Seniora, książki Mistrza Zasady, bajeczki dla dzieci oraz zaproszenie do aż 8 naszych konkursów aktywizacyjnych. W ramach współpracy międzypokoleniowej i realizacji projektu „Moc skarbów”, dzieci z Przedszkola z Międzybrodzia Bialskiego przygotowały dla Seniorów program artystyczny w formie wideokonfernecji. Podczas tego miłego spotkania, Seniorzy otrzymali w prezencie „skarby”, czyli herbaty i laurki.

Od lat promujemy i nagradzamy dobre praktyki w aktywizacji, edukacji i opiece osób starszych. W ramach kampanii będziemy promować Domy Pomocy Społecznej, które wykazują się wrażliwością, troską, stosują innowacyjne metody aktywizacji oraz spełniają wszelkie możliwe standardy zapewniające komfort i bezpieczeństwo swoim podopiecznym. DPS w Bystrej przystąpił także do naszego Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Dyplomy zostały wręczone przez Prezesa Stowarzyszenie MANKOMiędzynarodowy Instytut Rozwoju SpołecznegoŁukasz Salwarowski. Nasze działania będziemy prowadzili we współpracy z Fundacja Senior-CareKIDO – Krajowa Izba Domów Opieki.

Więcej informacji o Domu Pomocy Społecznej w Bystrej znaleźć można na stronie internetowej:

https://www.klimczok.org/

Zapraszamy do współpracy i zgłaszania dobrych praktyk w tym zakresie a także norm i warunków jakie wg Was powinien spełniać wzorcowy DPS Przyjazny Seniorom.

Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę.

Skip to content