• 25 lutego 2024 09:11

Kłodzko – gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. To serce Kotliny Kłodzkiej – 35 sołectw wianuszkiem okalających miasto Kłodzko. Według danych na 31 grudnia 2022 r. gminę zamieszkiwało 16 518 osób.

Wójtem Gminy Kłodzko jest Zbigniew Tur.

Niegdyś ten teren utożsamiany był głównie z rolnictwem oraz kilkoma dużymi zakładami przemysłowymi. Dziś rolnictwo także stanowi siłę, jednakże widać zmiany. Sferę przemysłową wypełniają małe i średnie, dobrze zorganizowane zakłady, jak również funkcjonuje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, w której na chwilę obecną pracują dwa duże zakłady i są miejsca dla kolejnych zainteresowanych firm. Z kolei w oparciu o położenie, krajobraz i zabytkową architekturę swoje miejsce znalazła turystyka. Natomiast całość łączy lokalny samorząd, który rok w rok dokłada wszelkich starań, aby sprostać szerokiemu wachlarzowi potrzeb mieszkańców.

W zakresie działań na rzecz osób w wieku 60+, gminnych i społecznych, warto wymienić Radę Seniora Gminy Kłodzko, wybieraną co dwa lata, oraz kluby seniora. Obecnie kluby funkcjonują w: Boguszynie, Jaszkowej Dolnej, Krosnowicach, Ołdrzychowicach Kłodzkich, Szalejowie Górnym, Wojborzu, i Wojciechowicach. Każdy prowadzi działalność we własnym zakresie, a co roku jesienią spotykają się na Gminnym Dniu Seniora.

Ogólnopolską Kartę Seniora w gminie Kłodzko można wyrobić w:

– miejsce:     Urząd Gminy Kłodzko, ul. Okrzei 8a

– telefon: 74 647 41 08

– kiedy: poniedziałek – piątek, w godz. 7:30 – 15:00.

www.gmina.klodzko.pl FB Gmina Kłodzko

Skip to content