• 18 lipca 2024 22:22

INAUGURACJA PROGRAMU GMINA PRZYJAZNA SENIOROM – OGÓLNOPOLSKA KARTA SENIORA W IŁAWIE

Uroczysta inauguracja odbyła się 12 października z okazji Dnia Seniora w iławskim kinoteatrze.

W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski- Łączy nas Iława, Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie – Michał Młotek, zastępczyni burmistrza Dorota Kamińska, Pełnomocniczka Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych Monika Kowalska-Kastrau oraz przedstawiciel Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora i ambasador zdrowego stylu życia po 60-tce dr Marek Pilch.

Uroczystość poprowadziła Agata Tecław z Iławskie Centrum Kultury

Nasz ambasador Marek Pilch przekazał na ręce burmistrza Dawida Kopaczewskiego certyfikaty dla Gminy Miejskiej Iława jako Gmina Przyjazna Seniorom.

Następnie uczestnicy obejrzeli prezentację oraz wysłuchali wykładu wygłoszonego przez Pana Marka w ramach kampanii Stop Manipulacji – nie daj się oszukać. Prelekcja dotyczyła tego, jak osoby starsze mogą chronić się przed oszustwami i wyłudzeniami.

Lokalne firmy i instytucje, które zaczęły honorować Ogólnopolska Karta Seniora otrzymały certyfikat Firmy Przyjaznej Seniorom. Przystąpienie firm do Programu oznacza możliwość wykorzystania serii zniżek przygotowanych specjalnie dla seniorów posiadających Ogólnopolska Karta Seniora!

Certyfikaty otrzymali:

  • Pan Tomasz Tomaszewski przedstawiciel Fitlab Iława- Siłownia 360
  • Pan Kamil Nowak dyrektor marketu budowlanego PSB Mrówka w Nowej Wsi

W czasie inauguracji wręczono także pierwsze Ogólnopolska Karta Seniora mieszkańcom Iławy.

“To dopiero początek działania Ogólnopolskiej Karty Seniora w naszym mieście. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim przedsiębiorcom, którzy zgodzili się włączyć do programu i liczę na to, że lista ta będzie się wydłużać. Z kolei seniorów z Iławy zachęcam do składania wniosków, aby uzyskać taką kartę. Wszelkich informacji w tej sprawie udzieli moja Pełnomocniczka ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych Monika Kowalska-Kastrau. Osoby po 60 roku życia, które zgłoszą się do urzędu z pewnością otrzymają pomoc w tej sprawie” – mówi burmistrz

Uroczystość przeplatana była muzycznymi koncertami. Na scenie wystąpili: Pani Aleksandra Jabłońska Wiceprezes Uniwersytetu III Wieku oraz Pani Urszula Ziemińska, chór InteGracja pod dyrekcją Pani Leny Pawłowskiej z akompaniamentem fortepianowym Pana Pawła Walskiego oraz zespół Bil.

Uczestnicy uroczystych obchodów Dnia Seniora w iławskim kinoteatrze otrzymali także upominki przygotowane przez uczniów ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3 w Iławie.

Serdecznie gratulujemy przystąpienia do naszego programu i mamy nadzieję na owocną współpracę.