• 19 czerwca 2024 16:47

Koneckie Senioralia 2022!

W minioną niedzielę w naszym Mieście Partnerskim Końskie odbyły się Senioralia pod patronatem Głos Seniora, organizowane przez grupy seniorów wraz z Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich oraz Urząd Miasta i Gminy w Końskich.

Święto seniorów otworzył burmistrz – Krzysztof Obratański i ambasador Głosu Seniora – Marek Pilch. Udział w wydarzeniu wzięły m.in: grupy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Domu Dziennego Pobytu przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Rady Seniorów.

Wydarzenie umilił bogaty program artystyczny, który rozpoczęła Tatiana Dokanina. Wystąpiły chóry grup senioralnych, kabaret Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zofia Münnich z Rady Seniorów, a także zaproszeni goście: Bożena Zielińska, Rafał Sak, Wacław Pejas z zespołem, „Perły z lamusa” ze Skarżyska Kamiennej. W bloku „młodzież dla seniorów” zaśpiewały Alicja Woldańska, Patrycja Dukat i Maria Frączyk z Miejsko – Gminnego Domu Kultury. Odbył się także pokaz mody Seniorek i Seniorów.