• 25 lutego 2024 11:14

Płyta Gloria Victis – już w sprzedaży

kwi 13, 2022

Drodzy Czytelnicy, z wielką przyjemnością informujemy, że dostępna jest już w sprzedaży płyta pt. „Gloria Victis” dedykowaną tym, którzy walczyli o wolność, tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę: żołnierzom Wojska Polskiego i Armii Krajowej, Powstańcom Warszawskim, sanitariuszkom z Szarych Szeregów, ofiarom katowni gestapo i NKWD, a także pomordowanym cywilom w czasie Powstania.

„Gloria Victis” to nie tylko tytuł płyty – to również duży projekt Fundacji Nowe Teraz oraz symbol. Określenia gloria victis po raz pierwszy użyła Eliza Orzeszkowa w tytule swojej noweli, chcąc uhonorować polskich patriotów z Powstania Styczniowego i wten sposób obudzić w młodych Polakach, poddawanych rusyfikacji ducha patriotyzmu.

Album „Gloria Victis” jest składanką 22 utworów, które  powstały ku pamięci bohaterów i ofiar zrywów wolnościowych. Pomysłodawcy Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski rodzinnie związani są z walką o niepodległość Polski. Dziadkowie Dariusza Gajdy – jako żołnierze AK oddali swoje życie w służbie Ojczyźnie, natomiast dziadek Krzysztofa Rydzelewskiego spędził długie lata w komunistycznym więzieniu jako były żołnierz Armii Krajowej.

Do projektu „Gloria Victis” zaproszeni zostali znamienici artyści, a zarazem osoby, którym Polska jest bliska sercu. Są wśród nich: Grażyna Szapołowska, Anna Mikołajczyk, Izabela Trojanowska, Witold Matulka, Karolina Matej, Iwona Węgrowska, Justyna Reczeniedi, GOLEC UORKIESTRA i wielu innych. Patronami honorowymi są: Archiwum Państwowe, Urząd do Spraw Kombatantów i osób Represjonowanych oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Patronami medialnymi są: TVP Historia, TVP Info, Głos Seniora, Gość Niedzielny, Fenomen POLSKA, Eurogospodarka i wielu innych. Wśród darczyńców znajdziemy Fundację Orlen, Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, CFB Manufaktura, Stowarzyszenie Fort Wielka Księża Góra, Organiclife.

Wydawcą płyty jest Fundacja Nowe Teraz. Celem działania Fundacji jest podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, niesienie pomocy osobom wykluczonym z życia społecznego, z niepełnosprawnościami, ludziom bezdomnym, bezrobotnym, pokrzywdzonym, dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom, zmagającymi się często z nieuleczalnymi chorobami.

Dochód ze sprzedaży płyty zostanie w całości przeznaczony na pomoc Kombatantom, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi bądź finansowymi.

Więcej na www.noweteraz.pl

Gloria Victis to tytuł płyty i projekt, Fundacja Nowe Teraz jest organizatorem Projektu i wydawcą płyty, a pomysłodawcami i koordynatorami są Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski. Cel wydania płyty jest jeden – by pamięć o drodze do niepodległości, o Polskim Państwie Podziemnym i Powstaniu Warszawskim nie została zatracona w ciągłym biegu i prozie dnia powszechnego, a była przekazywana dalej.

Projektem Gloria Victis chcemy zachęcić każdego Polaka do patriotyzmu by historie o walce przekazywane były z pokolenia na pokolenie.

Dochód ze sprzedaży płyty Gloria Victis zostanie przeznaczony na pomoc dla Powstańców, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi bądź finansowymi (np. sfinansujemy zakup leków, opłacimy specjalistyczne badania lekarskie).

Wydawca płyty – Fundacja Nowe Teraz powołana została w 2014 roku. Jej głównym celem jest podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej oraz niesienie pomocy osobom wykluczonym z życia społecznego, z niepełnosprawnościami, ludziom bezdomnym, bezrobotnym, pokrzywdzonym, dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom, zmagającymi się często z nieuleczalnymi chorobami. Dodać należy, że w realizację wszelkich inicjatyw Fundacja Nowe Teraz wkłada własne siły i środki. Fundacja ma bogate doświadczanie w realizacji różnorodnych projektów. Do udanych inicjatyw można zaliczyć chociażby „Domy Nowe Teraz” – projekt, który jest dedykowany osobom wykluczonym społecznie z powodu bezdomności. Fundacja pozyskuje partnerów w postaci samorządów oraz innych fundacji. To wszystko dzieje się w myśl przekonania, że tylko wspólny wysiłek pozwoli na odmianę życia tych osób.

Ciekawą inicjatywą jest także projekt pod nazwą „Edukacja i tożsamość,” polegający na prezentowaniu wartościowych książek i wspieraniu autorów mających do przekazania czytelnikom coś ważnego. Doskonały przykład stanowi tutaj wydana książka pod tytułem „Powiedz mi prawdę o sobie” Magdaleny Chudzickiej. Jest to biografia niezwykłego człowieka, franciszkanina Grzegorza Ciorocha, pierwszego Kustosza Kustodii Rosyjskiej.

Wypada wspomnieć również o projekcie pod nazwą „Salon dłużnika” – to program wsparcia przeznaczony dla osób, które popadły w długi i z tego powodu ich życie, zarówno prywatne, jak i zawodowe, uległo diametralnej zmianie – oczywiście na niekorzyść.

Ciekawym projektem – sfinansowanym dzięki Fundacji PZU – jest akcja „Wiem, bo czytam”. Fundacja Nowe Teraz zrealizowała pierwszą edycję tego zamierzenia pt. „Czytam, więc wybieram świadomie”. Program adresowany był do młodzieży przebywającej w placówkach zamkniętych lub półotwartych typu zakłady poprawcze, ośrodki szkolno-wychowawcze i schroniska dla nieletnich. Projekt ma na celu kształtowanie społecznych postaw wśród młodzieży zagrożonej demoralizacją bądź w jakikolwiek sposób wykluczanych ze środowiska. Kolejną z działalności Fundacji Nowe Teraz jest wydawanie magazynu „Eurogospodarka” czasopismo ukazuje życie z perspektywy pieniądza oraz ilustruje zawiłości rynków finansowych i gospodarki pieniężnej.

Płyta dostępna jest w sklepie internetowym Fundacji Nowe Teraz  https://www.noweteraz.pl/sklep-charytatywny/gloria-victis/

Skip to content