• 20 maja 2024 05:00

Nie żyje Krystyna Barwińska Przewodnicząca Rady Seniorów w Miechowie

sty 28, 2022
Krystyna Barwińska

20 stycznia 2022 r. odeszła od nas Krystyna Barwińska Przewodnicząca Miechowskiej Rady Seniorów, Człowiek wielkiego serca, wrażliwości i bezinteresowności. Krysia inspirowała nas do wielu wspólnych działań na rzecz środowiska senioralnego. Podziwialiśmy Jej wielkie zaangażowanie, wytrwałość i życzliwość.

Krysia pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Seniorów w Miechowie od momentu powstania Rady w 2015 roku. 

Od początku inspirowała nas swoją energią, zaangażowaniem i wiarą w sens działania. We współpracy z Panem Burmistrzem Miechowa oraz Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” z Warszawy, a także: Fundacją „Miejsca i Ludzie Aktywni”, Fundacją „Mapa Pasji” i Katolickim Stowarzyszeniem „Znak” z Krakowa, pod kierunkiem Krysi zrealizowaliśmy wiele zadań na rzecz seniorów. Opracowane przez nas ankiety pozwoliły na określenie potrzeb i oczekiwań seniorów Gminy Miechów, które sukcesywnie są realizowane. Rozdaliśmy seniorom „Koperty Życia”, powstał dzienny „Dom Senior +”. Dzięki Krysi działało „Centrum wsparcia Osób Starszych CeWOS” w zakresie rekonwalescencji seniorów po leczeniu szpitalnym. Z Jej inicjatywy powstał zespół artystyczny „Perły Miechowa”. Tradycją stały się coroczne „Dni Seniora” i „Miechowska Jesień Kultury”. 

Wymienialiśmy się doświadczeniami z seniorami  Małopolski i innych rejonów Polski poprzez wizyty studyjne. Jako Rada Seniorów byliśmy wzorem działania dla wielu grup senioralnych z Polski. W Miechowie gościliśmy nawet grupę seniorów z Ukrainy.

Dziękujemy Ci Krysiu za wszystko dobro które czyniłaś, za to że budziłaś w nas wiarę we własne możliwości, mimo naszych ograniczeń jakie niesie wiek senioralny. 

Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci, ale przecież 

„Kiedyś się spotkamy 
W Krainie Wieczności
Do której zmierzamy
W korowodzie ludzkości”

Tren

Zawsze nie w porę
I za wcześnie
Nieoczekiwanie
W dzień lub we śnie
Zabiera nam Bliskich
Ojca Matkę Brata
Przyjaciół i dobrych znajomych
Zostaje ból i strata
Taka rzeczy kolej 
Taki nasz los
Przychodzi śmierć
I zadaje cios
Przestali już cierpieć
Ci których zabrała
Zaś opłakującym
Żałoba została
Niech porzucą rozpacz
I karmią się nadzieją
Pamięć ta najtkliwsza
Niech sprzyja wspomnieniom
Zmarłym pomagają 
Modlitwy serdeczne
Te z serca płynące
Pozwalają żyć wiecznie

Krystyna Gamrat

Skip to content