• 27 lutego 2024 17:19

Jubilaci w Ostrowie Wielkopolskim

gru 27, 2021 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

Prezentujemy Państwu tekst autorstwa Ambasadora Głosu Seniora – Ryszarda Bartoszka.

Szczęśliwie mamy w mieście dużo małżeństw obchodzących pięć-dziesięciolecie małżeństwa.  Do Ratusza 9 grudnia przybyli kolejni jubilaci: Janina i Stanisław Anioł, Wiesława i Kazimierz Barwińscy, Te – resa i Hieronim Bąk, Mirosława i Henryk Cieślak, Ewa i Zbigniew Dera, Barbara i Ireneusz Dwornik, Janina i Czesław Guzior, Maria i Jan Jędruch, Maria i Józef Karolewscy, Eleonora i Hieronim Kubiak, Regina i Józef Kupczyk, Władysława i Edmund Miechowiak, Teresa i Eugeniusz Migaszewscy, Krystyna i Stanisław Nowak, Bożenia i Kazimierz Pacholczyk, Bogumiła i Stanisław Skonieccy, Zofia i Joachim Sroka, Maria i Józef Stawiccy, Jadwiga i Andrzej Szeląg, Teresa i Czesław Szostak, Wiesława i Bogdan Szulc, Halina i Adam Ulichnowscy,  Barbara i Stefan Wawrzyniak, Wiesława i Stefan Wiśniewscy, Stanisła-wa i Marian Wlazik, Grażyna i Jan Wójcik, Krystyna l Henryk Zagórscy, Wiktoria i Jerzy  Żmudka.

dwie kobiety stoją z kwiatami, w tle siedzi na krześle mężczyzna

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego a zarazem Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Katarzyna Zaremba w serdecznych słowach powitała przybyłych. W podobnym stylu wystąpiła Prezydent Miasta Beata Klimek. Muszę przyznać że z ogromną przyjemnością uczestniczę w tych uroczystościach. Miłe słowa jakie mówią prowadzący i radosne twarze słuchaczy, jubilatów i ewentualnych członków rodzin pragnących być świadkami odznaczeń stanowią duże przeżycie.

w sali siedzą ludzie, słuchają kobiety stojącej za stołem i mówiącej do mikrofonu

Jeśli mowa o małżeństwie to warto przypomnieć sobie tamte czasy stąd najpierw panowie a potem panie złożyli ponownie przysięgę małżeńską. Rozpoczęło się wręczanie medali “Za długoletnie pozycie małżeńskie” przez Panią Prezydent a wiceprzewodniczący Miejskiej Rady Zygmunt Banasiak wręczał kwiaty i upominki. Za odznaczenia podziękowała Halina Ulichnowska. Uczestnicy otrzymali po lampce szampana a toast wniósł wiceprzewodniczący Banaszak. 

kobieta stoi naprzeciw mężczyzny, w tle widać inne osoby

Niespodziewanie pracownicy przygotowujące spotkanie przynieśli kwiaty i złożyli życzenia Pani Prezydent gdyż akurat tego dnia przypa-dała siódma rocznica złożenia ślubowania obejmując urząd Prezyden-ta Miasta. Dało to okazję Pani Prezydent przypomnienia jakie zmiany nastąpiły w mieście i co nastąpi w najbliższym czasie . Pokazała jak miasto staje się coraz ważniejsze w naszym kraju czego dowodem jest nie tylko wykorzystywanie naszych doświadczeń przez inne miasta ale i wyróżnienie Pani Prezydent “Złotym Kluczem” najwyższym odznaczeniem samorządowym.

w sali siedzą ludzie, słuchają kobiety stojącej za stołem i mówiącej do mikrofonu

Wspólne zdjęcia z przedstawicielami władz oraz słodycze wręczane każdemu, gdyż pandemia uniemożliwiła organizację spotkania przy kawie, zakończyło spotkanie.

Jeszcze są małżeństwa czekające na spotkanie z odznaczeniami. Bardzo to cieszy każdego dnia gdyż świadczy o tym, że życie ludzi się wydłuża i coraz więcej osób przez lata cieszy się wnukami i prawnuka-mi. Oby było ich jak najwięcej.

Ryszard Bartoszek

Skip to content