• 14 lipca 2024 05:58

Wałcz to miejsce niezwykle piękne i niespotykane. Położone wśród jezior – zachwyca i daje doskonałe możliwości do życia wśród natury i odpoczynku. Przyjedź, zobacz, zostań lub wracaj.

Wałcz jest miastem magicznym i wyjątkowym. Naturalne walory przyrodnicze sprzyjają uprawianiu aktywnych form turystyki. Czyste jeziora obfite w ryby, baza noclegowa, dobrze zorganizowane plaże i wypożyczalnie sprzętu pływającego.

To doskonałe miejsce dla wędkarzy oraz miłośników żeglowania, którzy poszukują miejsc jeszcze nieodkrytych i niezadeptanych przez turystów. Na wielbicieli kajakarstwa czekają atrakcyjne szlaki na pobliskich rzekach: Dobrzycy, Piławie czy Rurzycy. Piękne lasy obfitują w niespotykane bogactwo fauny i flory, a czar i magia nieskażonego krajobrazu,są gwarantem udanego odpoczynku.

Kto chciałby uchylić rąbka historii, powinien wybrać się na przechadzkę szlakiem wałeckich zabytków. Powinien się również zapoznać z regionalną marką Wał Pomorski 1945, która oferuje amatorom turystyki fortyfikacyjnej i militarnej sporą dawkę emocji. Będąc w Wałczu, zatrzymajcie się na Cmentarzu Wojennym na Bukowinie, który jest jedną z największych w Europie nekropolii wojskowych z czasów II wojny światowej.

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić w:
Gdzie: Urząd Miasta Wałcz, Plac Wolności 1, 78-600 Wałcz,
Kiedy: 7:30-15:30.
Kontakt:
Wydział Spraw Społecznych p. 113, tel. 67 258 44 71 wew. 57.


Strona internetowa: https://www.walcz.pl/