III JURA SENIOR FESTIVAL – Uroczysta Gala Laureatów!

Wojewódzkie wydarzenie skupiło blisko pół tysiąca Seniorów z woj. śląskiego. Festiwal zorganizowany przez grupę „Pasjonaci Aktywności Lokalnej” Stowarzyszenie STUDIO ART w Porębie, w ramach konkursu „Śląskie Lokalnie 2021-2023”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.
Laureatów wyłoniła komisja Jury składająca się z gwiazd śląskiej sceny muzycznej:
🎼Renata Niedbał Mona Lisa
🎼Henryk Czich
🎼Grzegorz Poloczek

Relacja video: https://www.youtube.com/watch?v=eRTSbiibq2w


Komisja po wysłuchaniu 55 prezentacji muzycznych poznało przyznać następujące wyróżnienia, wyróżnienia specjalne, miejsca oraz nagrodę GRAND PRIX.

WYRÓŻNIENIA:

  1. Zespół AKTYWNY SENIOR – Gminny Ośrodek Kultury RUDZINIEC
  2. Zespół ALE BABKI – Gminna Biblioteka Publiczna w KRUSZYNIE
  3. Solistka ANETA KOPEĆ – Dom Pomocy Społecznej w Blachowni
  4. Zespół BĘDZIŃSKIE MUZY – Urząd Miasta Będzin
  5. Solistka BOGUSŁAWA KUSTRA – Zawiercie – Bzów
  6. Zespół BZOWIANIE – Zawiercie – Bzów
  7. Chór JAWOR – JAWORZNO
  8. Chór ZORZA – Pałac Kultury Zagłębia – DĄBROWA GÓRNICZA
  9. Solistka DANUTA CHYCKA – Mysłowice
  10. Zespół DĄBROWIANKI – Gminny Ośrodek Kultury w DĄBROWIE ZIELONEJ
  11. Zespół ECHO – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w OGRODZIEŃCU
  12. Solistka EWA OLSZAŃSKA – ROK – Stowarzyszenie Studio ART w PORĘBIE
  13. Solistka Gertruda SUKIENNIK – LISÓW gmina HERBY
  14. Solistka Halina STĘPIEŃ – Miejski Ośrodek Kultury w PORĘBIE
  15. Solista KRESOWY BARD – KATOWICE
  16. Zespół LESZCZYNIANKI – Miejski Ośrodek Kultury w CZERWIONCE LESZCZYNACH
  17. Zespół LISOWIANKI – LISÓW gmina HERBY
  18. Solista MAREK KONSTANCIAK – Dom Pomocy Społecznej w Blachowni
  19. Zespół MIERZĘCANKI – Gminny Ośrodek Kultury w MIERZĘCICACH
  20. Solistka MIROSŁAWA PYTLIK – WODZISŁAW ŚLĄSKI
  21. Zespół MIZEROWIANKI – Gminny Ośrodek Kultury w SUSZCU
  22. Solistka MONIKA DEREJCZYK – Dom Pomocy Społecznej w BLACHOWNI
  23. Zespół MOVIMENTO PLUS – Miejski Dom Kultury w CZECHOWICACH – DZIEDZICACH
  24. Zespół NIEZAPOMINAJKI – WOJKOWICE KOŚCIELNE
  25. Zespół NIWCZANKI – Miejski Ośrodek Kultury w PORĘBIE
  26. Zespół OD DO – PRECZÓW
  27. Solista PIOTR BIAŁAS – Miejskie Centrum Kulury im. H. Bisty w RUDZIE ŚLĄSKIEJ
  28. Solista PIOTR HOLI – Dom Pomocy Społecznej w TUROWIE
  29. Zespół POGODNA JESIEŃ – Gminny Ośrodek Kultury w SUSZCU
  30. Zespół PROMYK JESIENI – Dom Pomocy Społecznej w TUROWIE
  31. Solistka RENATA BUGAJSKA – Gminny Ośrodek Kultury w KRZEPICACH
  32. Zespół RETRO – Miejski Ośrodek Kultury w PORĘBIE
  33. Solista RYSZARD MIZERA – Stowarzyszenie STUDIO ART w PORĘBIE
  34. Zespół SEMAFOR – Miejski Ośrodek Kultury w ŁAZACH
  35. Zespół SIEWIERZANIE – Miejsko Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w SIEWIERZU
  36. Solista STEFAN MARKOWSKI – ZAWIERCIE
  37. Zespół SWOJACY – ZAWIERCIE
  38. Zespół TĘCZA – ZAWIERCIE
  39. Solistka TOLA KOŁTON – ZAWIERCIE
  40. Zespół TOPOROWIANKI – Gminny Ośrodek Kultury w MIERZĘCICACH
  41. Zespół MARBONARE – Gminny Ośrodek Kultury w KRZEPICACH
  42. Zespół SENIORZY Z OGRODZIEŃĆA – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w OGRODZIEŃCU
  43. Zespół ZŁOTA JESIEŃ – Gmina HERBY
  44. Zespół ZŁOTA JESIEŃ – Stowarzyszenie STUDIO ART w PORĘBIE


WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:
Solistka RENATA IZYDORCZYK – Gminny Ośrodek Kultury w KRZEPICACH
Zespół OLD BOYS – Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w OGRODZIEŃCU

MIEJSCA: 
KATEGORIA ZESPOŁY / CHÓRY
III miejsce – Zespół KARLINIANKI – ZAWIERCIE – KARLIN
II miejsce – Zespół OLZANKI – Gminne Centrum Kultury w GORZYCACH
I miejsce – Zespół WRZOSY JESIENI – Uniwersytet III Wieku w BYTOMIU 
KATEGORIA DUETY:
III miejsce SŁAWOMIRA I WALDEMAR SOBIERAJ – PSARY
II miejsce IWA – Stowarzyszenie STUDIO ART w PORĘBIE
I miejsce – ILONA DOBROWOSKA & BOŻENA ZWIĄZEK – Uniwersytet III Wieku w BYTOMIU
KATEGORIA SOLIŚCI:
III miejsce RENATA GABRYŚ – CZECHOWICE – DZIECDZICE
II miejsce – MAREK KRĘPA – PRECZÓW
I miejsce JACEK MIERNIKIEWICZ – NOWA RYBNA gm. MYKANÓW GRAND PRIX JACEK MIERNIKIEWICZ – NOWA RYBNA gm. MYKANÓW

PARTNERZY:
Urząd Miasta Poręba
Starostwo Powiatowe w Zawierciu
Miejski Ośrodek Kultury w Porębie 
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” Rada Seniorów Miasta Poręba

PATRONI MEDIALINI
TVS
TVP 3 Katowice
Głos Seniora
Karta Seniora
JURA.24
ITV Region
Kurier zawierciańśki
zawiercianskie.pl
e-poreba.pl