• 27 lutego 2024 18:49

Seniorzy świętowali powitanie jesieni

paź 4, 2021 #outw, #Senior, #seniorzy, #UTW

W piątkowe południe Stanica Harcerska “Zielona Polana” w Ostrowie Wielkopolskim tętniła życiem.
Z inicjatywy Samorządu Słuchaczy Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku grupa 80 znanych
z aktywności seniorek i seniorów spotkała się, aby pożegnać lato i świętować powitanie jesieni. Po okresie wakacyjnym mogli wreszcie z uśmiechem na twarzy cieszyć się swoją obecnością, pokazać, jak potrafią upajać się życiem, weselić się, jaśnieć szczęściem, sprawiać radość jeden drugiemu.

Pięć rozbawionych seniorek tańczy przy lesie z ozdobami jesiennymi na głowie
seniorzy stoję na skraju lasy orze skromnej zabudowie

            Seniorzy przekonali się, że dobrym ludziom i pogoda dopisuje. Gdy tylko powitała  ich Regina Banaszak, przewodnicząca Samorządu Słuchaczy, wyszło słońce i towarzyszyło im do końca plenerowego spotkania, przebiegającego w ciepłej, serdecznej atmosferze, przy śpiewie, muzyce
i tańcu. Podkreśliła wagę spotkania w tak licznej grupie po długich, rygorystycznych obostrzeniach sanitarnych związanych z pandemią. Poinformowała zebranych o zmianach w składzie Zarządu Stowarzyszenia i Samorządu Słuchaczy, jakie nastąpiły podczas czerwcowego Ogólnego Zgromadzenia Członków OUTW oraz planach Samorządu Słuchaczy na rok akademicki 2021/2022. Zachęciła wszystkich do miłego spędzenia czasu w doborowym towarzystwie. Życzmy sobie – powiedziała – aby w niedługim czasie powrócić w pełni do aktywnego życia, spotykać się i wspólnie realizować swoje pasje i zainteresowania.

seniorzy ćwiczą na świeżym powietrzu

            To była okazja do wspólnej zabawy, do ożywionych rozmów i wspomnień, dzielenia się radościami i smutkami, umacniania przyjacielskich relacji, ale też do poznawania nowych ludzi. Nie zabrakło gimnastyki na świeżym powietrzu oraz śpiewów i tańca przy ognisku.

seniorzy bawią się w plenerze prze muzyce

            Podczas pikniku przeprowadzono dwa konkursy na wianki i jesienne kompozycje. Wyróżnione seniorki zostały nagrodzone burzliwymi oklaskami.

grupa seniorów przy ognisku

            Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się razem – mówili uczestnicy imprezy. Długo na to czekaliśmy. Mamy nadzieję, że to początek  powrotu do pełnej aktywności, do realizacji naszych pasji i zainteresowań.

            Zabierając głos Aleksandra Biegańska – prezes Zarządu wyraziła radość z możliwości spotkania się w dobrze rozumiejącym się zespole seniorów stęsknionych za zwykłą rozmową i aktywnością. Wszystko nam dzisiaj sprzyja – dodała. Niech to będzie początek pozytywnego wejścia z nową energią w zbliżający się milowymi krokami rok akademicki. Następnie poinformowała o założeniach programowych Uniwersytetu na najbliższy czas i zaprosiła wszystkich do uczestnictwa w obchodach Ostrowskich Dni Seniora.

            To było jedno z tych wydarzeń, które na długo zapadają w ludzkiej pamięci. Takie wyjątkowe chwile na łonie natury – zapach trawy, świeże powietrze, płomień ogniska, piękne krajobrazy – z dala od hałasu i zgiełku dnia codziennego, w towarzystwie przyjaciół i mnóstwie przepysznego jedzenia ( pieczone ziemniaki w solnej skorupie z twarożkiem z cebulą i szczypiorkiem, świeży chleb z przepysznym, domowym smalcem ze skwarkami i kiszonym ogórkiem, kawa ze słodyczami ) mają swój urok, napawają optymizmem, dają nadzieje, że nowy rok akademicki w ostrowskim uniwersytecie będzie dla wszystkich czasem spełnionych nadziei.

            W moim wyobrażeniu to był czas wzruszających chwil, kiedy uświadamiamy sobie, jak tego typu spotkania integracyjne wzbogacają treść życia w dojrzałym wieku, wyzwalają pozytywną energię i dają nowe impulsy do działania.

                                                                                   Autor tekstu  –  Kazimierz Nawrocki

                                                                                           Zdjęcia  –  Barbara Peukert

                                                                                                         –  Irena Szczembara

                                                                                                         –  Adam Ulichnowski

Ostrów Wielkopolski Sierpień 2021

Skip to content