• 23 lutego 2024 05:28

„Senior z pasją” – nowe możliwości rozwoju

paź 1, 2021

Dobroczynny wpływ muzyki na zdrowie Seniorów (i nie tylko Seniorów) jest znany od dawna. Piękno i harmonia dźwięków wpływają pozytywnie na emocje i psychikę człowieka. Z tym większą przyjemnością informujemy, że 15 września 2021 roku Dyrekcja Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie podjęła decyzję o aktywnym włączeniu się w realizację projektu „Senior z pasją”, realizowanego przez Fundację Geriatrics działającą na rzecz osób starszych.

Dzięki współpracy z krakowską Filharmonią im. Karola Szymanowskiego Seniorzy z Klubu „Senior z pasją” będą mieli możliwość rozwijania wiedzy muzycznej i zapoznawania się z tajnikami wykonawstwa muzyki klasycznej oraz aktywnego uczestnictwa w wybranych koncertach prezentowanych w 77. Sezonie Artystycznym. Przy okazji przypominamy również, że Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie honoruje Ogólnopolską Kartę
Seniora.
Celem projektu „Senior z pasją” jest wielopłaszczyznowa aktywizacja Seniorów, poprzez organizację warsztatów edukacyjnych, muzycznych, filmowych i teatralnych, ogrodniczych i zielarskich oraz różnego rodzaju spotkań integracyjnych, na przykład przy grach planszowych. W ramach tego projektu prowadzony jest KLUB „SENIOR Z PASJĄ”
(Kraków ul. Drożdżowa 2) oraz OGRÓD GERIATRICS (Kraków, ul. Drożdżowa 8).
Warto tutaj dodać, że od października br. projekt „Senior z pasją” zostanie wzbogacony o warsztaty edukacyjne „Moje miasto Kraków – Historia i Kultura”, w których Seniorzy będą mieli możliwość bliżej poznać ciekawe dzieje dawnej stolicy Małopolski.
Projekt „Senior z pasją” realizowany przez krakowską Fundację Geriatrics jest współfinansowany przez FUNDACJĘ PZU z Warszawy oraz prywatne firmy, w tym m.in. ANKA PPH. Produkcja pierogów i klusek z Mszany Dolnej, ABM Spółka Akcyjna z Krakowa, CENTRUM WSPARCIA FRENEZJA z Krakowa. Działania Klubu „Senior z pasją” wspierają
również organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS z Krakowa, Małopolska Fundacja TIBI z Słopnic oraz Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora.

Zarząd Fundacji Geriatrics serdecznie zaprasza wszystkie osoby z Małopolski do aktywnego włączenia się w realizacje projektu „Senior z pasją”. Szczególnie zachęcamy do współpracy instytucje kultury, firmy prywatne, organizacje pozarządowe i oczywiście samych Seniorów.

Kontakt: tel. 667248065; email: e.zytynskachwast@interia.pl

Elżbieta Żytyńska-Chwast
Prezes Fundacji Geriatrics

Skip to content