• 19 maja 2024 11:03

Koneckie Senioralia już za nami!

wrz 21, 2021 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

W niedzielę, 19 września na Scenie Letniej w Parku Miejskim w Końskich odbyły się Koneckie Senioralia pod hasłem „Żyjmy pełnią życia”. Impreza skierowana była do seniorów z terenu całej gminy. Przypomnijmy, że Gmina Końskie we wrześniu 2020 roku podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem MANKO i przystąpiła do Programu „Gminy Przyjaznej Seniorom”, tym samym deklarując współpracę na rzecz seniorów.

Wydarzenie zainaugurował Burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz gość specjalny – dr Marek Pilch, przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO, ambasador zdrowego stylu życia „Głosu Seniora”. Oboje życzyli zgromadzonym świetnej zabawy.

„Życzę udanych senioraliów i powiem, jak mówiłem w Krakowie – Senioralia to jakby Juwenalia 40 lat później. Cieszmy się, bawmy się. Zapraszam wszystkich i dziękuję za zaproszenie, wszystkiego najlepszego” – mówił dr Marek Pilch.

Warto również dodać, że dr Marek Pilch wręczył Certyfikat Honorowego Ambasadora Głosu Seniora Teresie Dunajskiej za działania na rzecz seniorów w Końskich.

Podczas wydarzenia obecni byli: wiceburmistrzowie Końskich Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka, dyrektor MGDK w Końskich Piotr Salata, dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich Dariusz Kowalczyk oraz przedstawiciele Rady Seniorów w Końskich.

Dla uczestników przygotowano występy artystyczne przedstawicieli środowisk seniorów: Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego, podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz z Domu Dziennego Pobytu działającego przy MGOPS w Końskich,  gawędziarza Wacława Pejasa. Gwiazdą wieczoru była Kapela Biesiadna ze Śląska, która poderwała obecnych do tańca.

Seniorzy mogli skorzystać również skorzystać z atrakcji przy różnych stoiskach promocyjnych. W namiocie senioralnym można było wyrobić Kartę Seniora, zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19, spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym czy pobrać Kopertę Życia, a na zainteresowanych czekał instruktor Nordic Walking, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Południowa” oferował bezpłatne badania poziomu cukru we krwi czy pomiar ciśnienia.  przy stoisku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich zasięgnąć porad fryzjerskich, koła gospodyń wiejskich z Piły, Szabelni, Modliszewic i Wincentowa oferowały pyszne potrawy. Stoisko o charakterze profilaktyczno-informacyjnym przygotowała Komenda Powiatowej Policji w Końskich – mundurowi informowali o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na seniorów. Wystawy prac przygotowali także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Placówka Pobytu Dziennego działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich.

Skip to content