• 22 czerwca 2024 19:09

Międzypokoleniowo na widowni i na scenie od KUTW Bydgoszcz

sie 25, 2021
SONY DSC

W Ogrodzie Botanicznym UKW w Bydgoszczy na koncercie o konfliktach damsko-męskich pt.
“Z przymrużeniem oka” zaprezentowała się Grupa Wokalna “EKG++”. Po seniorach wystąpili studenci II roku Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. W tym pojedynku zwycięzców nie było. Ale zabawa na teksty piosenek była wyśmienita. Najmłodszy widz nie miał jeszcze roku. Najstarszy senior nie pamiętał ile ma lat.


dwie kobiety przeglądają Głos Seniora

 -Przed koncertem wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali najnowszy, 55 numer GŁOSU SENIORA. Radość czytelników była ogromna gdyż cała 35 strona periodyku była poświęcona działalności naszego KUTW – mówi organizatorka koncertu, Bożena Sałacińska.


kobieta śpiewa na tle banerów, obok niej mężczyzna gra na gitarze
Dominika Balewska śpiew i Mateusz Tomczuk akompaniament, studenci II roku Wychowania Muzycznego UKW wystąpili z recitalem w Botaniku

Na scenie również było między pokoleniowo. Członkowie Grupy EKG++  działającej w strukturach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy w składzie: Grażyna Jabłońska, Krystyna Lepak,  Ewa i Andrzej Zasada oraz Grzegorz Klawikowski znacznie przekroczyli „60”.


seniorki śpiewają na tle banerów, obok stoi mężczyzna
Grupa EKG
uczestnicy wydarzenia siedzą i obserwują występy, w pierwszym rzędzie matka usypia dziecko

Słuchacze po raz kolejny byli pod wrażeniem talentów członków Grupy. Jej założycielką jest Krystyna Lepak, słuchaczka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Krystyna jest obdarzona pięknym, dźwięcznym głosem. Udało się jej skupić wokół siebie równie utalentowane osoby. W duetach  i występach solowych wspomaga ją równie utalentowana muzycznie Grażyna Jabłońska.  
Z kolei małżeństwo Ewa i Andrzej Zasadowie znaleźli tu swoje miejsce na ziemi i w swoich sercach. Oboje realizują się artystycznie: wokalnie i aktorsko. Klasą samą w sobie jest kolejny wokalista, Grzegorz Klawikowski. Występ artystów-seniorów został nagrodzony gromkimi brawami na stojąco.


dwie seniorki śpiewają na scenie
Krystyna Lepak, liderka Grupy EKG w duecie z Grażyną Jabłońska
uczestnicy wydarzenia utrzymają Głos Seniora

Po seniorach, w piosenkach z repertuaru Andrzeja Zauchy, Krystyny Prońko i Maryli Rodowicz zaprezentowali się studenci II roku Wydziału Edukacji Muzycznej UKW: Dominika Balewska śpiew i Mateusz Tomczuk akompaniament. Występ umuzykalnionej młodzieży, bardzo podobał się “nieco starszym”, ale też studentom UKW – relacjonuje Janina Lackner.

Tekst i zdjęcia
Bożena Sałacińska

uczestnicy wydarzenia siedzą na krzesłach prze sceną przy lesie
Organizatorzy LATA w BOTANIKU, Bozena i Miłosz Sałacińscy