• 22 lutego 2024 10:50

IV Forum Wizja Rozwoju już w tym tygodniu

fot. Renata Dąbrowska

Do największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce pozostał tydzień. Czwarta edycja Forum Wizja Rozwoju odbędzie się 26-27 sierpnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Konferencja, zgromadzi wybitnych ekspertów: ekonomistów, przedsiębiorców, polityków
i naukowców. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

Forum Wizja Rozwoju corocznie ma zaszczyt gościć kilka tysięcy osób. Wzorem ubiegłych lat w tegorocznej edycji wydarzenia plan paneli dyskusyjnych oparty został o zagadnienia z obszarów gospodarczych istotnych zarówno dla regionu, jak i całej Polski. Znamienici eksperci ze świata biznesu
i polityki oraz przedstawiciele nauki będą przez dwa dni dyskutować o problemach oraz wyzwaniach,
z którymi mierzy się dzisiejsza gospodarka. Wstęp na debaty jest bezpłatny dla publiczności (po uprzedniej rejestracji na stronie organizatora).

Przed nami dekada rozwoju – zapowiada w liście do uczestników konferencji Premier Mateusz Morawiecki. – Czeka nas wiele wysiłków, ale wierzę, że dzięki współpracy sektorów i branż uda nam się dokonać skoku technologicznego i stworzyć mocne fundamenty nowoczesnego państwa, w którym każdy będzie mógł realizować swoje ambicje i marzenia. Wierzę też, że z owoców wspólnej pracy korzystać będą pokolenia naszych dzieci i wnuków, a Polska dzięki potencjałowi swoich obywateli, firm i gmin będzie odgrywać ważną rolę w przemianach gospodarczych następnych dekad. Właśnie taki horyzont w tej chwili rozciąga się przed nami. Warto rozmawiać o sposobach, rozwiązaniach
i pomysłach, które ten horyzont jeszcze bardziej przybliżą.

Jednym z najważniejszych elementów tegorocznego programu Forum jest Kongres 3W – Woda, Wodór, Węgiel, współorganizowany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Polska stoi przed wyjątkową szansą, by z wykorzystaniem tych zasobów tworzyć innowacyjne technologie oraz nowoczesne rozwiązania. To także początek budowy społecznej świadomości dot. wpływu codziennych, konsumenckich wyborów na gospodarkę i środowisko.

Ideą Forum Wizja Rozwoju jest przede wszystkim szukanie rozwiązań gospodarczych, energetycznych i ekonomicznych na najbliższe lata. Chcemy poszukać rozwiązań w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i podyskutować o źródłach: od atomu po biogaz i wodę – zapowiada Andrzej Michalak, prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie dyskusji poświęconych nowym technologiom, geopolityce, wpływowi pandemii COVID-19 na gospodarkę, rozwiązaniom transportowym oraz gospodarce morskiej. Dodatkowo, tradycją Forum jest uwzględnienie w agendzie polityki senioralnej. W trakcie czwartej edycji eksperci porozmawiają o kwestiach związanych z aktywizacją osób starszych oraz poszukają rozwiązań ułatwiającym im funkcjonowanie w społeczeństwie.

Poza eksperckimi debatami zaplanowano także Hackathon Wizja Rozwoju ’21. W tym roku uczestnicy będą pracować nad projektami o tematyce innowacji leśnych, w dowolnej technologii.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie też II Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich.

–  Nie ma drugiego takiego wydarzenia w Polsce Północnej i nie ma drugiego miasta w całym kraju, które tak koncentruje się na spojrzeniu w przyszłość– zapowiada Małgorzata Zwiercan, inicjatorka Forum Wizja Rozwoju. I dodaje: Raz jeszcze serdecznie zapraszam do udziału w wymianie myśli, poszukiwania wspólnych rozwiązań i  tworzenia projektów gospodarczych.


Partnerem Generalnym IV edycji Forum Wizja Rozwoju jest PKN Orlen.
Partnerzy Strategiczni: Bank Gospodarstwa Krajowego, Węglokoks S.A., KGHM Polska Miedź S.A.
Partnerzy Główni: Totalizator Sportowy sp. z o.o., Energa Grupa ORLEN.
Partner Główny i Partner Hackathonu: Fundacja KGHM Polska Miedź S.A.
Partnerem Głównym oraz Mecenatem Debaty jest Grupa Lotos S.A.
Partnerzy+: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., PGNiG, Fundacja State Of Poland.
Partnerem II Pomorskiego Forum Kół Gospodyń Wiejskich jest Fundacja Lotto.

Skip to content