• 23 marca 2023

Książka jest pierwszą galerią sztuki

Parafraza słów Kvĕty Pacovskiejznakomicie pasuje do programu Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki, który już w najbliższy weekend (20-22 sierpnia) będzie gościł we Wrocławiu.

Festiwal zapowiada się imponująco: prace ambasadora festiwalu Józefa Wilkonia w czterech odsłonach, zjawiskowa wystawa Štěpána Zavřela, symboliczne ilustracje Iwony Chmielewskiej, a ponadto instalacja dla najmniejszych dzieci na podstawie książek Tomasza Samojlika. Do tego warsztaty ze znakomitymi ilustratorami, w tym z samym mistrzem Józefem Wilkoniem, oraz Marianną Sztymą.

Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak zaproszą dorosłych i dzieci na spotkanie prezentujące tajemnice ich warsztatu, co będzie kolejną możliwością zajrzenia do niezwykłego świata pracowni po obejrzeniu filmu „Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń” w reżyserii Anny Jowity Ciołkiewicz. 

Naturalnie, organizatorzy nie zapomnieli o autorach. Wrocław odwiedzą: Wojciech Widłak, Małgorzata Swędrowska, Szymon Barabach i Emilia Kiereś. Każde z literackich spotkań jest inne, ale wszystkie łączy jedno: niosą potężną dawkę pozytywnych emocji! 

To ważne, by w czasie wakacji dzieci miały kontakt z książką. Ze znakomitymi fabułami, wierszami, ale też sztuką książki, która jest integralną jej częścią. Wakacje to znakomity czas, by przekonać dzieci, że czytanie nie musi być tylko obowiązkiem – może być też wielką przyjemnością i niekończącą się przygodą. 

Wydarzenia odbędą się w: Muzeum Pana Tadeusza, Hydropolis, MultiCentrum, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 12 (Dworzec), 22, 29 oraz Grafit, a także w księgarni niezależnej Cocofli.  

Wszystkie wydarzenia są darmowe, ale obowiązują zapisy:https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-wroclaw/

Warto śledzić również media społecznościowe: profil na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje, oraz Instagram uginający się od książkowych rekomendacji.
https://www.facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal
https://www.instagram.com/festiwal_literatury_dzieciecej/

Festiwal organizuje Fundacja Czas Dzieci. 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 
Partner Fundacja PZU.

Skip to content