• 20 kwietnia 2024 13:31

Klub Seniora w działaniu

Przedstawiamy Państwu relacje Ambasadora Głosu Seniora – Pana Ryszarda Bartoszka na temat wyjazdu Ostrowskiego Klubu Seniora na Termy Uniejów!Ostrowski Klub Seniora działa już kilka lat. Zawieszono działalność z powodu pandemii, ale już można wrócić do dawnych działań. A jest ich wiele. Prelekcje, spotkania z interesującymi ludźmi, robótki ręczne, gimnastyka, przepisy kulinarne i tak dalej. Ale ktoś wpadł na pomysł, aby zorganizować wycieczkę do ciekawych miejsc. Padło na Termy w Unisławiu. Organizacji wyjazdu podjęła się Maria Franz. Dnia 5 sierpnia rano wyruszyli.


Po przybyciu postanowili przebywać maksymalną ilość czasu, czyli 3 godziny. Dużo basenów z ciepłą wodą kusiło do zamoczenia. Szczególnie, że tego dnia było chłodno, aż 19 stopni, a woda miała 23 – 24 stopnie i kusiła do dłuższego przebywania. Przebywali na basenach trochę dłużej bowiem pobyt
w restauracji był czasowo odliczany. Potem jeszcze odwiedzili starą gospodę i budynki gospodarcze, odbudowane według starych planów oraz podziwiano przy tym 2 wiatraki. Efekt tego był taki, że gdy jechano do Uniejowa w autokarze panowała cicha atmosfera, a gdy wracaliśmy cały czas panowały żarty przeplatane śpiewem. W efekcie wszystkim poprawił się nastrój szczególnie, że następnego dnia planowali spotkać się na Piaskach przy rożnie.


Tekst i zdjęcia:
Ryszard Bartoszek

Skip to content