• 24 maja 2024 08:59

Dzień Matki w Piastowie, czyli odebranie certyfikatu Ogólnopolskiej Karty Seniora przez Leśny Dom Seniora

W Dniu Matki Leśny Dom Seniora w Piastowie koło Żnina odebrał certyfikat przystąpienia do programu „Ogólnopolska Karta Seniora”. Certyfikat uroczyście wręczyła prezesowi LDS ambasadorka Głosu Seniora, Bożena Sałacińska. Odebrał go z rąk Przewodniczącej Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy prezes LDS, Krzysztof Pazdan.

Ambasadorka Głosu Seniora, Bożena Sałacińska, wręcza certyfikat Ogólnopolskiej Karty Seniora prezesowi Krzysztofowi Pazdanowi
Prezes LDS, Krzysztof Pazdan, demonstruje certyfikat Ogólnopolskiej Karty Seniora

Z okazji Dnia Matki, słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy przygotowali program artystyczny dla mieszkańców Leśnego Domu Seniora w Piastowie. Koncert zainaugurowała Grupa Wokalna „EKG++” w składzie: Krystyna Lepak, Grażyna Jabłońska, Ewa i Andrzej Zasadowie oraz Grzegorz Klawikowski. Grupa zaprezentowała piosenki: francuskie, rosyjskie i polskie. Dominowały wesołe rytmy, które inspirowały seniorów do tańca i rytmicznych ruchów. Bardzo podobała się widzom piosenka z serialu „Kozacka miłość”. Krystyna Lepak śpiewała ją w języku polskim i rosyjskim.

Wycieczka grupy słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy do Leśnego Domu Seniora w Piastowie i skansenu w Biskupinie
Chóralny występ GRUPY WOKALNEJ EKG
Świetnie zgrany duet Krystyna Lepak i Grzegorz Klawikowski cieszył się wielkim uznaniem publiczności

W humorystycznym programie zaprezentowała się Grupa Teatralno-Kabaretowa „Trzeci Oddech”. Występy Lili Kazubowskiej, Barbary i Tadeusza Kochańskich zostały nagrodzone gromkimi brawami i salwami śmiechu. W spotkaniu  zorganizowanym w pięknym ogrodzie Leśnego Domu Seniora brały w udział 3 grupy senioralne. Widzami koncertu byli stali mieszkańcy LDS oraz seniorzy z Klubu Dziennego Pobytu. Zaproszonymi gośćmi byli zaś słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Wszyscy szybko się zintegrowali. W zabawach brali również udział  pracownicy Domu, rehabilitanci oraz sam prezes Krzysztof Pazdan.

– Spotkanie w Piastowie było bardzo radosne dla wszystkich. Leśny Dom Seniora zafundował prawie 50-ciu osobowej grupie bydgoszczanom przejazd autokarem do Piastowa. Na powitanie przyjęto nas słodkim deserem oraz ciepłymi i zimnymi napojami. Na pożegnanie zaproszono nas ponownie do stołówki na przepyszny obiad składający się z wielu wyszukanych potraw. Wszyscy goście  docenili kunszt pań kucharek. Na pożegnanie KUTW-owicze zaś przekazali swoim nowym przyjaciołom prezenty ufundowane przez redakcję Głosu Seniora oraz wydawnictwa przekazane przez prezesa KWK Construction, Waldemara Kapczyńskiego – 
wspomina organizatorka spotkania, Bożena Sałacińska.

Publiczność żywo reagowała na występy artystów z Bydgoszczy

Spotkanie było bardzo ciekawe i  owocne. Panowała radosna  atmosfera mimo iż nie świeciło słońce. Podziwialiśmy luksusowo wyposażony  Leśny Dom Seniora. Zaimponował nam m.in. wspaniałym SPA, innowacyjną rehabilitacją i możliwością komfortowego wypoczynku na terenie obiektu – mówi Bożena Nowicka, słuchaczka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

mother day bobbleheads
Nagrywanie słodkiej i uśmiechniętej chwili mamy, dostosowując figurkę mamy. Będzie ekskluzywnym prezentem dla Twojej mamy.
Koncertu w wykonaniu artystów z KUTW wysłuchali pensjonariusze Leśnego Domu Seniora w Piastowie

– Bardzo podobało mi się ciepłe, serdeczne spotkanie, niezwykła życzliwość pracowników obsługi i personelu medycznego. Z dużą uwagą i podziwem zwiedzałam LDS. Z dużym apetytem zjadałam to, co zostało dla nas przygotowane przez tutejszy personel – mówi z uśmiechem Teresa NOWKOWSKA.

Na zakończenie wycieczki słuchacze KUTW odwiedzili jeszcze osadę w Biskupinie

– To jest już drugie spotkanie słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy z Leśnym Domem Seniora. Z uwagi na obopólne zadowolenie już wstępnie ustaliliśmy z przewodniczącą Rady Słuchaczy KUTW, Bożeną Sałacińską kolejne spotkania, tym razem warsztatowe – mówi manager Martyna Rymer, przedstawicielka LDS.

Słuchaczki KUTW zaprosiły do wspólnych pląsów prezesa LDS, Krzysztofa Pazdana

Nie mogąc nacieszyć się swoim widokiem, seniorzy z Bydgoszczy maksymalnie wydłużyli czas wspólnego wypoczynku. Po opuszczeniu Piastowa pojechaliśmy do Biskupina sprawdzić czy skansen jest tak samo piękny, jak podczas ostatniej wizyty – mówi z ogromną radością Zofia Perkowska, słuchaczka KUTW.

Prezes Krzysztof Pazdan wręczył przewodniczącej Rady Słuchaczy KUTW, Bożenie Sałacińskiej, podziękowanie za zorganizowanie Dnia Matki w LDS

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska

Skip to content