• 24 maja 2024 09:58

SeniorApp – to aplikacja mobilna, stworzona dla osób potrzebujących, w podeszłym wieku, z niepełnosprawnościami, niedołężnych oraz ich rodzin poszukujących pomocy w opiece i sprawach życia codziennego.

maj 5, 2021

Aplikacja przyjazna dla Seniorów

Codzienna opieka, zrobienie zakupów, sprzątanie, wyprowadzenie psa na spacer, czy drobne prace remontowe, to tylko kilka z wielu czynności, w których wszystkich potrzebujących pomocy może wyręczyć platforma SeniorApp. Nie czekaj. Już teraz zobacz, jak SeniorApp może ułatwić Twoje życie.

Czym jest SeniorApp?

SeniorApp to platforma dostępna poprzez aplikację mobilną i stronę internetową, która ma na celu umożliwienie kontaktu między osobami, które szukają pomocy i tymi, którzy chcą ją zaoferować. Rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich, czyli wszystkich ludzi potrzebujących wsparcia w codziennych obowiązkach. Od 1.03., w łatwy sposób mogą oni znaleźć opiekunów wśród lokalnej społeczności i korzystać z ich usług.

Dla kogo powstała aplikacja?

Poczucie osamotnienia, odcięcie od podstawowych aktywności, form rozrywki, dostępu do opieki medycznej czy innych usług, a także utrata lub ograniczenie źródła zarobku to istotne problemy, z którymi przyszło się nam mierzyć na skutek pandemii covid-19.

Szczególnie osobom starszym doskwierać może ograniczenie możliwości normalnego funkcjonowania, np. ze względu na:

– ryzyko zakażenia podczas wyjścia do sklepu, wizyty lekarskiej, przemieszczania się środkami komunikacji miejskiej, czy innymi czynnościami, które wymagają kontaktu z dużą ilością innych ludzi,

– zamknięcie specjalistycznych sklepów, punktów usługowych (np. fryzjer, salon kosmetyczny), barów, stołówek,

– brak wystarczającej opieki i pomocy w sprawach życia codziennego związanych z pielęgnacją, robieniem zakupów, realizacją recept, czy podstawowymi pracami domowymi – sprzątaniem, drobnymi naprawami,

a przede wszystkim samotność, spowodowana ograniczeniem kontaktów towarzyskich, oddaleniem od rodziny, bliskich i poczucie zamknięcia, które mogą wywoływać spadek nastroju, formy psychicznej, a przez to także problemy zdrowotne.

Bliscy seniorów nie zawsze są na miejscu, czasami mieszkają w innych miastach i nie mogą być przez cały czas obok, więc ta aplikacja odpowiada też na ich potrzeby.

Jak wygląda sytuacja Seniorów w Polsce?

Seniorzy potrzebują wsparcia każdego dnia, nie tylko od święta. Codzienne obowiązki, które sprawiają im trudność to najczęściej realizacja recept, sprzątanie mieszkania, drobne naprawy i prace remontowe, wyprowadzenie psa na spacer oraz załatwienie sprawy urzędowej. Według danych raportu SeniorApp, ponad 30% badanych w wieku 60+ pytanych, czy potrzebują wsparcia i mogą na nie liczyć – deklaruje, że nie otrzymuje żadnej pomocy i to nie tylko przy wyżej wymienionych czynnościach.

 

Jak wynika z danych SeniorApp, 25 proc. naszych rodaków deklaruje gotowość do udzielania pomocy od zaraz. Oferowana przez Polaków pomoc ma bardzo szeroki zakres, ponieważ 58 proc. chce pomagać innym w sprzątaniu mieszkania i myciu okien, 54 proc. w zakupach, tyle samo wyprowadzi psa na spacer, 52 proc. wykona drobne naprawy lub prace remontowe, 28 proc. może przygotowywać posiłki, a 11 proc. oferuje usługi, np. kosmetyczne i fryzjerskie z dojazdem do domów.

Jak działa SeniorApp?

Rejestracji można dokonać poprzez pobranie aplikacji mobilnej „SeniorApp – Pomoc na wyciągnięcie ręki” lub na stronie internetowej www.seniorapp.pl Użytkownik aplikacji określa rolę, jaką chce pełnić: może zwrócić się o pomoc lub zaoferować ją innym. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne i możliwe na terenie całej Polski.

Po wybraniu opcji: „szukam pomocy”, można zamówić dowolne usługi dostępne w okolicy:

– wygodnie (aplikacja jest intuicyjna i łatwo znaleźć potrzebne funkcje)

– bezpiecznie (opiekunowie świadczący usługi są zweryfikowani przez Zespół SeniorApp)

– bez wychodzenia z domu (ograniczone ryzyko zachorowania)

– bezgotówkowo (płatności dokonuje się poprzez system elektroniczny).

Usługa zostanie zrealizowana przed upływem 7 dni, a jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy, możesz otrzymać ją w ciągu 3 dni lub nawet 24 godzin (za niewielką dopłatą).

Jeśli chcesz pozostać aktywny i mógłbyś pomagać innym – możesz wybrać opcję „oferuję pomoc”, określić zakres oferowanych usług, zaproponować własne ceny, których oczekujesz za wykonanie zleceń i wybrać zasięg działania – w najbliższej okolicy, czy na terenie całego miasta.

Korzyści dla Seniora

Aplikacja SeniorApp pozwala skorzystać z takich usług, jak:

 • sprzątanie mieszkania,
 • mycie okien,
 • realizacja recept w aptece,
 • wyprowadzanie psa na dwór,
 • przygotowanie posiłków,
 • mycie nagrobków,
 • transport,
 • wizyta lekarza rodzinnego,
 • konsultacje psychologiczne i psychiatryczne,
 • wizyta fizjoterapeuty, masaż, kinezyterapia,
 • usługi kosmetyczne, fryzjerskie itd.
 • naprawy domowe,
 • pogotowie komputerowe,
 • opieka dzienna, nocna, całodobowa, weekendowa, świąteczna
 • towarzystwo – w domu i w czasie spacerów,
 • pielęgnacja, czynności higieniczne,
 • opieka pielęgniarska,
 • opieka paliatywna.

Korzyści dla Opiekuna

Za pośrednictwem aplikacji SeniorApp możesz:

– wypełnić swój czas i podzielić się dobrem z innymi,

– zasilić budżet, który mógł zostać nadszarpnięty w okresie pandemii (szczególnie, jeśli zajmujesz się branżą, na którą nałożone zostały obostrzenia),

– dołączyć do społeczności osób, które wymieniają się wzajemnie doświadczeniami i pomagają sobie wzajemnie.

Korzyści dla każdego Użytkownika:

– aplikacja jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce;

– nie musisz zapamiętywać hasła: każdorazowo do logowania służy jedynie numer telefonu i kod wysłany SMSem pod podany numer.

– gwarancja bezpieczeństwa: opiekunowie są sprawdzani, ich praca podlega ocenom innych użytkownikom, co można sprawdzić przed wyborem usługi,

– płatności są bezgotówkowe i zabezpieczone poprzez system BlueMedia.

– łatwość, przejrzystość obsługi

– wsparcie Biura Obsługi Klienta poprzez infolinię, mail, a także chat w aplikacji i na stronie internetowej.

Oferta specjalna

Nie czekaj. Skorzystaj z promocji. Zarejestruj się w aplikacji do 15 maja 2021 roku i wyślij kod KARTASENIORA1 w zakładce Wsparcie w aplikacji lub na stronie internetowej. Otrzymasz doładowanie Portfela SeniorApp kwotą 10 złotych do wykorzystania na wybraną przez Ciebie usługę w aplikacji, do końca roku kalendarzowego.

W ofercie od 5 złotych znajdują się m.in.: zakupy do domu, realizacja recept, wyprowadzanie psa. Natomiast w cenie od 10 zł znalazły się m.in. sprzątanie, towarzystwo w domu lub w czasie spaceru i wiele innych.

Skip to content