• 15 kwietnia 2024 13:32

Senior w lutym

lut 19, 2021 #Senior, #seniorzy

Miesiąc rozpoczął się dobrą nowiną bowiem poprzedniego dnia odbył się  29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w czasie którego zebrano 342 887,87 zł.  Ale to nie wszystko bowiem niezależnie od wyników licytacji kilka osób mówiło mi, że nie wychodzą z domu unikając spotkań ale dla WOŚP wysłali pieniądze na konto.

Luty zapisał się również likwidacją blokowania wejść do Urzędu Miasta, można też korzystać z windy co jest ważne dla starszych seniorów.

Mamy skargi seniorów na organizację szczepień. Wielu nie udało się zarejestrować. Jedynie „Nasz Rynek” informował o miejscach szczepień. Rozesłano ulotki aby również zgłaszać się do lekarza rodzinnego co powoduje niepotrzebne perturbacje. Ludzie chodzą do punktów szczepień i też nie można zarejestrować, bowiem gdy punkt ma 30 szczepionek na tydzień a zapisał 900 osób to jak może dalej rejestrować. Może wreszcie władze zastanowią się nad właściwą organizacją szczepień jako świadectwo troski o seniorów. Byłem świadkiem takich rozmów niezależnie od słyszanych skarg.

Autor tekstu: Ryszard Bartoszek

Skip to content