• 18 lipca 2024 00:12

Nowy serwis edukacyjny AK-ademia Online!

paź 8, 2020 #edukacja, #Senior, #seniorzy

Szukasz sposobu na przystępną naukę historii? A może jesteś ciekaw tajników polskiej konspiracji i tego, jak wyglądało życie w okupowanym kraju? To wszystko na wyciągnięcie ręki i bez wychodzenia z domu!

AK-ademia Online to serwis edukacyjny, który za pomocą warsztatów online, filmów, podcastów, e-wydawnictw oraz materiałów dydaktycznych, umożliwi każdemu przyswojenie wiedzy historycznej w sposób zdalny. Multimedialna oferta edukacyjna Muzeum Armii Krajowej w Krakowie ma na celu poszerzenie zakresu działalności instytucji, a także dotarcie do szerokiej publiczności online. Serwis działa pod patronatem medialnym ogólnopolskiego magazynu Głos Seniora.

Platforma oferuje możliwość pobrania dedykowanych materiałów w celu utrwalenia lub powtórzenia zdobytej wiedzy. Użytkownicy mogą aktywnie korzystać z wybranych treści za pośrednictwem sieci. AK-ademia Online to miejsce, gdzie gromadzone są wartościowe materiały, omawiające historię XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Polskiego Państwa Podziemnego oraz Armii Krajowej.

Nowy serwis edukacyjny AK-ademia Online!

Korzystanie z serwisu z pewnością ułatwi przyswojenie wiedzy historycznej, która jest przekazywana jednocześnie za pomocą słowa i obrazu. Dostęp do platformy oznacza kompleksowe podejście do edukacji historycznej oraz urozmaicenie tradycyjnych metod przekazywania informacji. Warsztaty online, wzbogacone w przekazie o materiały graficzne i dydaktyczne, stanowią atrakcyjne omówienie wybranych tematów, oddziałujące wszechstronnie na użytkownika. Jednocześnie, publikowane treści opatrzone są również w napisami, które umożliwiają korzystanie z platformy także osobom głuchym lub niedosłyszącym.

AK-ademia Online to innowacyjna platforma edukacyjna, gromadząca materiały historyczne, przygotowane przez zespół historyków i edukatorów Muzeum AK. Jakość przekazywanych treści, jak i umiejętne podejście do Odbiorcy, świadczy o wysokiej wartości tej multimedialnej oferty edukacyjnej, dostępnej dla każdego.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”.