• 19 maja 2024 23:36

Seniorzy KUTW w Bydgoszczy przygotowali uroczysty koncert poświęcony 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

W tym roku mija 100 rocznica urodzin wielkiego PAPIEŻA POLAKA. Z tej okazji słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy przygotowali plenerowy koncert poświęcony św. JP II.  

Na wstępie Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr habilitowany, Jacek Woźnyserdecznie podziękował organizatorom letnich koncertów organizowanych w Ogrodzie Botanicznym UKW.  JM Rektor wręczył organizatorom “Lata w Botaniku” listy gratulacyjne. Dyplomy otrzymali: Bożena Sałacińska, Krystyna Lepak i Jarosław Mikietyński.

Organizatorka koncertów Lato w Botaniku – Bożena Sałacińska i JM Rektor UKW, prof. Jacek Woźny
Osoby wyróżnione przez JM Rektora za organizację koncertu poświęconego św. JP II, od prawej Kornelia Nel Kijak Grażyna Jabłońska, JM Rektor, prof. Jacek Woźny, Janina Lackner i Bożena Wysocka.
To dzięki nim koncert cieszył się tak wielkim uznaniem widzów. Od prawe stoją Janina Lackner, Krystyna Lepak, Bożena Wysocka, Kornelia Nel Kijak i Grażyna Jabłońska

Podziękowaniu za przygotowanie ambitnego programu artystycznego poświęconego św. JP II,  składającego się z okolicznościowych wierszy i pieśni, z rąk Rektora odebrały seniorki: Kornelia Nel Kijak, Grażyna Jabłońska, Janina Lackner, Krystyna Lepak i Bożena Wysocka.
Następnie Maria Chilicka, znana ceniona bydgoska poetka, odczytała wiersz, który napisała rano w dniu koncertu. Miłym akcentem spotkania było wystąpienie Zofii Kałamaja, przewodniczącej Rady Słuchaczy UTW przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Przewodnicząca zaprzyjaźnionego UTW podziękowała za zaproszenie na koncert. Wzruszona wspomniała  swoje spotkanie z Papieżem JP II w Watykanie. Z kolei Jerzy Kochański złożył wierszowane życzenia imieninowe Kornelii Nel Kijak.

Podziękowanie w imieniu UTW przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym wygłosiła Zofia Kałamaj
Wiersze z uczuciem deklamowała Bożena Wysocka
Barkę śpiewają Krystyna Lepak i Grażyna Jabłońska
Znana bydgoska poetka, Maria Chilicka
Poezję recytuje Janina Lackner
Jerzy Kochański składa życzenia solenizantce – Korneli Nel Kijak
Pomysłodawczyni koncertu – Kornelia Nel Kijak

Jan Ciepliński, przedsiębiorca z okolic Bydgoszczy, po raz kolejny aktywnie włączył się do organizacji imprezy.  Napełnił setki żółtych balony helem, przekazał flagi papieskie z herbem JP II oraz zabezpieczył piękną dekorację sceny.

Jan Cichocki zapewnił dekorację koncertu w Botaniku napełniając helem ponad setkę żółtych baloników

Warto dodać że pogoda w Bydgoszczy w dniu koncertu w Botaniku była jak na połowę września wręcz rewelacyjna. Temperatura w cieniu była bliska 30 st. C. Koncertowi przysłuchiwało się prawie 100 słuchaczy KUTW.

Słuchacze KUTW tłumnie wzięli udział w koncercie poświęconym św. JP II
Mąż swojej żony, czyli Miłosz Sałaciński na koncercie w Botaniku
Organizatorka Lata w Botaniku, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska

Skip to content