• 15 kwietnia 2024 14:45

Grupa ponad 40 seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy wybrała się celem podratowania zdrowia do Sanatorium SanVita w Rabce.

Po drodze grupa zwiedziła jeszcze opactwo benedyktynów w Tyńcu wraz z kościołem św. Piotra i św. Pawła. Jest to najstarszy z istniejących klasztorów w Polsce. Późnym popołudniem przybyli do miasta do Rabka-Zdrój. W Sanatorium SanVita słuchacze KUTW gościli już trzykrotnie. Zdecydowanie w porównaniu do lat poprzednich poprawił się zakres świadczonych usług medycznych. Nowością jest rękaw limfatyczny przypominający strój kosmonauty. Osobną sprawą są kąpiele wodne.

Większość seniorów korzysta poza trzema obligatoryjnymi zabiegami z dodatkowych usług medycznych. Mnie odpowiadał najbardziej rewelacyjny fotel masujący – mówi Urszula Bukowska.

Personel sanatorium jest uczynny i miły. Panie z recepcji są otwarte na wszystkie nasze sugestie odnośnie organizacji pobytu. Posiłki obfite i wyśmienite przyrządzone. Dodatkowym bonusem naszego pobytu w Rabce jest prawdziwie wiosenna pogoda. Temperatura w południe oscyluje na poziomie 10 st.C, oczywiście na plusie – mówi organizatorka wyjazdu, Bożena Sałacińska.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński
Skip to content