• 20 maja 2024 05:41

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca na krakowskim Rynku, 29 września

wrz 26, 2019
Obchody Światowego Dnia Serca

Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów do udziału w tegorocznych obchodach Światowego Dnia Serca, które odbędą się w niedzielę, 29 września b.r., na Rynku Głównym w Krakowie. Wydarzenie zostało objęte patronatem medalnym Głosu Seniora.

Światowy Dzień Serca, który będzie obchodzony po raz 20-ty w ponad 120 krajach ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmować będzie, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

Do wspólnego świętowania Obchodów Światowego Dnia Serca w Krakowie, oprócz wszystkich kardiologów i kardiochirurgów z Krakowa zaproszono wielu znakomitych krakowskich artystów.

Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowane zostaną punkty medyczne, gdzie można będzie bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć:

  • wysokość ciśnienia tętniczego
  • wagę ciała oraz BMI
  • poziom cukru we krwi
  • poziom cholesterolu we krwi

Będzie można także skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek.

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca jest jedną z głównych, sztandarowych imprez organizowanych corocznie przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

W Krakowie, Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca – Kraków 2019 jest organizowana przez Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytut Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Skip to content