• 19 maja 2024 22:08

V Festiwal Miłośników Koni i Muzyki “Z Kopyta”

lip 30, 2019

Już po raz piąty w Gniazdowie koło Koziegłów w województwie śląskim odbędzie się Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z KOPYTA”. W tym roku impreza będzie odbywać się w stylu western. Przez dwa dni (17-18 sierpnia) widzowie będą mogli zobaczyć wiele interesujących wydarzeń.

Na torze T.R.E.C. odbędzie się rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Western i Rodeo. Jak co roku, nie zabraknie tam efektownych, konnych pokazów – tym razem kowbojskich. Po raz pierwszy odbędą się natomiast pokazy zaprzęgów konnych. Miłośnicy koni mechanicznych będą mogli natomiast podziwiać widowiskowe zmagania w zawodach off road. Kolejne punkty programu to Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych oraz Bieg Z Kopyta.

Miłośnicy dobrej muzyki z pewnością też nie wyjdą zawiedzeni. Gwiazdami tegorocznego Festiwalu „Z KOPYTA” będą: Golec uOrkiestra, Margaret i Piersi. Na scenie wystąpią także wykonawcy country – Tomasz Szwed, Alicja Boncol oraz blues-rockowa Strefa 50. Na terenie imprezy funkcjonować będzie Westernowe Miasteczko, gdzie odbędą się różnego rodzaju konkurencje, w których można wziąć udział bezpłatnie: strzelanie z łuku, karabinu, rewolweru, dojenie krowy, strzelanie z bicza, nauka kręcenia lassem, poszukiwanie złota i inne.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Program imprezy i więcej informacji znajdują się na stronie www.festiwalzkopyta.pl.

Organizatorem imprezy jest Gmina i Miasto Koziegłowy.

Skip to content