• 19 maja 2024 22:41

Pierwszy Otwarty Turniej Bilarda i Tenisa Stołowego dla Seniorów – zapisy!

lip 22, 2019
Pierwszy Otwarty Turniej Bilarda i Tenisa Stołowego dla Seniorów - zapisy

Głos Seniora serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów do udziału w I Otwartym Turnieju Bilarda i Tenisa Stołowego dla Seniorów, który odbędzie się 28 sierpnia 2019r. Trwają zapisy!

Bilard to świetna rozrywka dla osób w każdym wieku. Już 26 sierpnia w TCF HUB Centrum Sportu odbędzie turniej dla seniorów, który zainicjuje powstanie pierwszej w Polsce Ligi Seniorów. Dla osób, które wolą tenisa stołowego, również zostanie rozegrany turniej. Zawody są otwarte dla wszystkich chętnych, a udział w nich bezpłatny. Imprezie patronuje Urząd Miasta Krakowa.

Chcemy w ten sposób zaktywizować seniorów, pokazać im, że mogą ciekawie spędzać czas grając w bilard lub tenisa stołowego. Pomysł bardzo się spodobał Annie Okońskiej-Walkowicz, doradcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej i realizujemy go pod patronatem Urzędu Miasta Krakowa – mówi Tomasz Żybula, pomysłodawca i współorganizator zawodów. Natomiast Andrzej Siejko, dyrektor turnieju, dodaje, że bilard jest doskonałym sportem dla osób starszych, ponieważ nie wymaga dużego wysiłku ani nakładów finansowych, a daje radość i budzi ducha rywalizacji.

Turniej zainicjuje powstanie pierwszej w Polsce bilardowej Ligi Seniorów, czyli osób, które ukończyły 60 lat. Zawody zostaną rozegrane w kategorii amator/początkujący. TCF HUB już teraz zaprasza na bezpłatne szkolenia gry w bilard, tak aby każdy mógł poznać zasady gry. Udział w turnieju jest bezpłatny.

– Wielu seniorów w młodości uprawiało sport, a potem niestety zaprzestało aktywności. Dzięki bilardowi mogą do tej aktywności wrócić. Dlatego serdecznie zapraszam Państwa, w tym także Panie, na turniej, a ja pokażę jak można sportowo bawić się bilardem i przyjemnie spędzać czas razem z przyjaciółmi – zachęca Bogdan Wołkowski, wielokrotny mistrz świata w trikach bilardowych i ambasador turnieju.

Zapisać do turnieju można się na kilka sposobów:

  • Osobiście w TCF HUB Centrum Sportu przy Al. 29 Listopada 94 w Krakowie
  • Mailowo – pls@tcfhub.pl
  • Na stronie internetowej www.tcfhub.pl

Zapisy potrwają do 21 sierpnia. Pomysłodawcami i organizatorami zawodów są Urząd Miasta Krakowa i TCF HUB Centrum Sportu. Na wszystkie pytania chętnie odpowiedzą Ryszard Bujak (511 161 785) i Piotr Cepil (502 579 878). W tym turnieju najważniejsze są chęci i dobra zabawa.

Na seniorów będzie czekać także wiele innych wydarzeń, m.in. pokaz trików bilardowych w wykonaniu Bogdana Wołkowskiego, wykład prof. Dariusza Muchy o odżywianiu, nawadnianiu i aktywności fizycznej w wieku senioralnym, pokaz iluzjonisty Michała Kulika – półfinalisty programu Mam Talent. Natomiast Piotr Śliwiński opowie o przygodzie z Mount Everestem. Na seniorów będą czekać atrakcyjne upominki, poczęstunek i nagrody dla zwycięzców turniejów.

Formularz zgłoszeniowy: http://tcfhub.pl/pls/zapisy-na-turniej/

Skip to content