• 20 kwietnia 2024 12:36

„Aktywność łączy pokolenia”, czyli Seniorada 2019

cze 18, 2019
Seniorada 2019 w Warszawie oraz drugi memoriał nordic walking Haliny Szwarc

W niedzielę 19 maja b.r. na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się 13 już edycja międzypokoleniowego pikniku rekreacyjnego Seniorada oraz II Memoriał Nordic Walking Haliny Szwarc. Głównym celem Seniorady była integracja między pokoleniami oraz wewnątrz pokoleń poprzez rekreację.

Pomimo niepewnej pogody na wydarzeniu zgromadziło się ok. 350 osób starszych wraz z rodzinami, znajomymi i sąsiadami. Na uczestników czekał szereg atrakcji m.in. rekreacja z instruktorami, taniec na scenie, potańcówka pod gołym niebem, stanowiska z programem nt. bezpieczeństwa, zdrowia, hobby. Można było poznać zasady gier, typu boccia, fińskie kręgle albo wziąć udział w rywalizacji rekreacyjnej o nagrody lub tytuł najbardziej aktywnej i aktywnego Seniora Seniorady. Na scenie zaprezentowały się grupy seniorskie z terenu dzielnicy Bielany, Warszawy oraz Mazowsza. Odbyło się także bicie rekordu wspólnie przećwiczonej rozgrzewki.

II Memoriał Nordic Walking Haliny Szwarc był rekreacyjną rywalizacją dla warszawskich i mazowieckich studentów Uniwersytetów III Wieku. Rywalizowało około 100 osób starszych – studentów UTW.

Na Senioradzie nie mogło oczywiście zabraknąć Głosu Seniora 🙂

Wydarzenie zostało zorganizowane przez studentów warszawskiej AWF wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Promocji Aktywności Ruchowej 50+ (ESPAR 50+).

Skip to content