• 18 lipca 2024 23:19
Koncert Gospel na Skałce 26 maja w Krakowie

Już w najbliższą niedzielę, Głos Seniora serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert “Gospel na Skałce”!

Gospel na Skałce 2019 to 6-ta edycja plenerowego koncertu muzyki gospel w wykonaniu zjednoczonych chórów gospel z Małopolski – w tym seniorskiego chóru gospel GospelSenior (https://www.facebook.com/GospelSenior) oraz dwóch amerykańskich artystów Phillipa Cartera i Rhondy Adams, zaproszonych do projektu w roli dyrygentów, instruktorów i solistów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć amerykańskie utwory gospel wykonane przez 120-osobowy chór. Koncert odbędzie się na dziedzińcu klasztoru Ojców Paulinów na Skałce (ul. Skałeczna 15, Kraków), w niedzielę 26 maja o godzinie 15.00. Wydarzenie jest bezpłatne, otwarte, przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, osobom niepełnosprawnym, wszystkim krakowianom i turystom (cały koncert jest tłumaczony).

fot. Adam Hojdak
fot. Adam Hojdak

Wydarzenie odbywa się w ostatnią niedzielę maja od 5 lat. Każda edycja Gospel na Skałce przyciągała zarówno entuzjastów muzyki gospel jak i osoby, dla których muzyka gospel jest nowym i nieznanym zjawiskiem. (Idąc na koncert można się zaopatrzyć w sprzęt piknikowy np. koc, parasol i krem przeciwsłoneczny).

fot. Dorota Ostrowska
fot. Dorota Ostrowska

Koncert jest zwieńczeniem wydarzenia Gospel City, czyli warsztatów muzycznych, w których bierze udział 16 chórów gospel z Małopolski. Wydarzenie odbywa się w ramach 24. Nowohuckiej Wiosny Muzyczniej organizowanej przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida.

fot. Dorota Ostrowska
fot. Dorota Ostrowska

Wykonawcy:

Phillip Carter urodził się w Maryland w Stanach Zjednoczonych. Wokalista, kompozytor, dyrygent, producent i instruktor w jednej osobie. Naukę gry na instrumentach klawiszowych rozpoczął w wieku 18 miesięcy, w roli dyrygenta zadebiutował mając 9 lat. Aktualnie jest dyrygentem Georgetown University Choir, służy jako konsultant w 4 kościołach w Washington DC. Pracuje również z młodzieżą jako nauczyciel muzyki i mówca motywacyjny. Jako artysta dzielił scenę z tak wybitnymi muzykami jak: Dorinda Clark-Cole, Deitrick Haddon, Edwin Hawkins, Walter Hawkins, Richard Smallwood, Tye Tribbett, Albertina Walker i wielu innych. Założyciel zespołu Sounds of Victory (SOV), który w 2010 roku otrzymał nagrodę Stellar Award w kategorii Fan Favorite Choir of the Year (Ulubiony Chór Roku). W tym samym roku nagrodzony został utwór Amazing w wykonaniu Dr. Emory Andrews i The Oxon Hill High School Gospel Choir, którego producentem był Phillip. W 2016 roku w Suwałkach nagrał pierwszy międzynarodowy album, z towarzyszeniem orkiestry i chóru. W tym samym roku wraz z SOV wydał szósty album Live From Zion. Następnie Christmas With Phillip Carter and SOV w 2017 roku. W 2010 roku był jednym z założycieli Independent Gospel Artists Alliance (Niezależny Sojusz Artystów Gospel). Jest dyrektorem generalnym SOV, Inc. i Phillip Carter Music. Jest żonaty ze Stephanie Carter i ma dwóch wspaniałych synów: trzynastoletniego Stephena i jedenastoletniego Thomasa.

Rhonda L. Adams urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku, wraz z rodziną zamieszkała w Polsce, tu też wraz z mężem założyła Fundację Źródło Życia. Od 2012 roku śpiewa i dyryguje chórem Kraków Gospel Choir. W 2017 założyła pierwszy chór gospel w Szydłowcu. Rhonda śpiewa gospel od 6 roku życia. Była członkiem chóru Indiana State Youth Choir.

oraz zjednoczone chóry gospel z Małopolski:

Camino

Chór Dobra Energia

Chór Gospel Alwernia

Chór Gospel Mszana Dolna

DeocentriCity

Faceci w Czerni

GospelSenior

Gospel Voice

Grodzka Gospel

Joyful Voice

Kraków Gospel Choir

Mistral Gospel Choir

Młodzieżowy Chór Gospel

Saltrom Gospel Choir

Soul’n’Voices

Tarnowski Chór Gos.pl

Zespół muzyczny tworzą jedni z najlepszych polskich instrumentalistów od wielu lat grający muzykę gospel w kraju i za granicą, w składzie:

Szymon Markiewicz (instrumenty klawiszowe)

Paweł Seweryn (instrumenty klawiszowe)

Łukasz Giergiel (perkusja)

Staszek Srzednicki (gitara basowa)

Tomasz Robacki (gitara elektryczna)

Zapraszamy na stronę oraz profil na Facebooku wydarzenia:

Strona internetowa: http://gospelcity.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/gospelcity.poland/

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie patronatem honorowym.

Organizator

Stowarzyszenie Gospel

al. Daszyńskiego 15a/10

31-537 Kraków

biuro@gospel.com.pl

T.: 609 413 202