• 25 lipca 2024 02:46
Mazowiecka Sportowa Senioriada 2019 w Mrozach - 25 maja

Głos Seniora serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów do udziału w MAZOWIECKIEJ SPORTOWEJ SENIORIADZIE 2019. Będzie to  wydarzenie o charakterze imprezy sportowo-rekreacyjnej z elementami rywalizacji, które odbędzie się 25 maja 2019  w godz.10.00 – 17.00 na obiektach sportowych w Mrozach. Celem imprezy jest wykształcenie w pokoleniu osób starszych potrzeby dbania o własne zdrowie,  dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowanie aktywnego stylu życia.

Jak  powszechnie wiadomo na Mazowszu mieszka  dużo osób w wieku starszym 55+. Wiele z nich jest zainteresowanych różnymi formami rekreacji,  nie zawsze mając możliwość regularnego uczestnictwa. Stąd konieczność zapoznania ich z możliwościami aktywnego spędzania czasu, ofertą nowoczesnych form rekreacji i potrzebą dbania o własną kondycję fizyczną i psychiczną. 

Uczestnicy Senioriady rywalizować będą w dyscyplinach indywidualnych:

  • tenis stołowy,
  • bieg na dystansie 40 m,
  • 800 m kobiety,
  • 1200 m mężczyźni,
  • pchnięcie kulą,
  • skok w dal z miejsca,
  • strzelanie z łuku,
  • strzelanie z broni pneumatycznej,
  • ergometry wioślarskie,
  • tenis ziemny.

Rywalizacja odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych: 55-65 lat, 66-70 lat i powyżej 70 roku życia. Zwycięzcy konkurencji otrzymają okolicznościowe medale oraz drobne upominki. Dodatkowo uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcyjnych konkurencji rekreacyjnych. W Miasteczku Zdrowego Seniora będą mogli skorzystać z darmowych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej), a także wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Dodatkową atrakcją będzie Scena dla Seniora, na której oglądać będzie można pokazy z zakresu sportu, rekreacji ruchowej, kultury i rozrywki – zapraszamy  mazowieckie kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Ośrodki Sportu i Rekreacji do zaprezentowania swoich programów artystycznych i sportowych. Każdy uczestnik przy wejściu na imprezę otrzyma pakiet startowy: plecak, koszulka, kubek, czapka, woda oraz będzie mógł skorzystać  z bezpłatnego poczęstunku, który będzie przygotowany w strefie gastronomicznej.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Informacje: Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej 
www.tkkf-mazowieckie.pl   e-mail: tkkfmazowieckie@o2.pl         tel. 22 834 76 98  w godz: 14.00 – 18.00

Organizatorami imprezy jest Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Miastem i Gminą Mrozy.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego